Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to koniecznie przelyk barretta?


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o interpretacje opisu: w dolnej czesci przelyku widoczne dwie podlozne , 5mm nazderki. Linia Z o nierownym przebiegu, pozaciagana ku gorze. wpust bez zmian. w jeziorku tresc wodojasna. w obrebie sklepienia oraz w okolicy podwypustowej blona sluzowa zmieniona zapalnie. test urazowy - dodatni dziekuje z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

ten opis jest związany z jakim badaniem ?? musi byc zrobiona endoskopia biopsja tkanki do badania histopatologicznego i rtg z kontrastem ażeby wykluczyc achalazje przełyku i przełyk Bareta. Więc spokojnie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mialem zgage ostatnio po antybiotykach (metronizadol) przez okolo 2-3 tyg. mialem tez zgage okolo 6 lat temu przez dlugi okres ale wtedy uzywalem ranigast z czasem mi ona sama przeszla. w rozpoznaniu mam takze napisane ze zapalenie przelyku typu B, podejzenie PB i jak dotad wszystkie informacje jakie znalazlem wskazuja na przelyk barretta, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

bardzo prosze zapobiegac jak narazie zgadze brak leki które pan ma i które ją zmniejszają. Oczywiscie ze moze to byc Barret ale prosze byc pod stałą kontrolą gastroenterologa izapobiegac zgadze która jest główną przyczyną prowadzącą do rozwinęcia się Barreta. przepraszam ze narazie mam tylko takie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Otrzymalem dzisiaj rozpoznanie histopatologiczne. Wycinki zawieraja fragmenty nablonka wielowarstwowego plaskiego z cechami zapalenia I stopnia oraz jeden fragment blony sluzowej typu zoladka z obecnoscia ogniskowa metaplazji jelitowej I stopnia. Zastanawiam sie czy leczenie farmakologiczne jest wystarczajace ( tak wiem ze w tym momencie to najawazniejsze ) ale czy w takim przypadku nie dobre by bylo zastosowanie metody Halo w celu usuniecia zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

Oczywiście że można poddac się temu zabiegowi gdyz jest to nowoczesna metoda która daje nawet 98 % wyleczenia . nie trzeba nawet poddawac sie znieczuleniu ogólnemu tylko miejscowemu. Prosze tez nie zapominac że ten zabieg zależnie od rozległości zmian trzeba kilkakrotnie przeprowadzac np. 2 razy w ciągu 12 miesiecy . aby doszło do całkowitego wyleczenia zmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay dziekuje za odpowiedzi. Moja sytuacja jest na tyle dziwna ze prawdopodobnie bede musial szukac jakiegos osrodka prywatnego ktory wykonuje te zabiegi. Jesli wie Pan moze jaki osrodek moglby zrobic to prywatnie to bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×