Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mój tata przeszedł operację usunięcia jelita grubego w całości z powodu wrzodziejącego zapalenia,2 doby po operacji trafił na oiom w stanie ciężkim,lekarze stwierdzili iż doszło do zakażenia całego organizmu,już 2 tygodnie jest podłączony do respiratora,przeszedł kilka operacji m.in.usunięcie części jelita cienkiego oraz płukanie co jakiś czas jamy brzusznej,lekarze poinformowali mnie iż tato już z tego nie wyjdzie gdyż jak to lekarze określili,nic się nie goi.Czy jest jeszcze ratunek jakiś dla niego i co jest powodem takiego zakażenia?Dlaczego zapalenie postępuje i jak długo taki stan może trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same problemy co wy badanie usg jamy brzusznej wyszło niedobrze duża ilość odbić gazowych wątroba widoczna głównie rzez międzyżebrza niepowiększona jednorodna bez zmian ogniskowych pęcherzyk zółciowy niepowiększony cienkościenny bez kamicy pżw i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone bez kamicy trzustka w części dostępnej badaniu jednorodna niepowiększona śledziona niepowiększona bez zmian ogniskowych nerki położone typowo prawidłowej wielkości miąższ nerek bez zmian ogniskowych ukm obustronnie bez zastoju nie można wykluczyć obecności drobnych zlogów do 4mm obustronnie aorta w części dostępnej badaniu nieporszerzona przestrzeń okołoaortalna w części nieprzesłoniętej przez odbicia gazowe bez cech adenopatii pm pusty bez oceny wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdza się w śródbrzuszu bardziej po stronie prawej nieco hipoechogenny obszar o orientacyjnych wym ok 47mm /31mm/82 mm bez widocznej persytaltyki podlega uciskowi - zmiana niecharakterystyczna - skupisko pętli jelitowych - wskazana weryfikacja w badaniu ct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witam na w/w chorobe choruje od 3 lat. dopiero od stycznia br zaczęto mnie leczyć w kierunku tej choroby. w necie dużo pisze o niej ale może jest ktoś z was kto zmaga się z tą chorobą jak z nią żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×