Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie strzelania za kolanem


Gość staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość staszek

Witam, od dłuzszego czasu juz mam problem z lewym kolanem, a dokladnie mowiac czuje *strzelanie* jakby za kolanem(patrząc od przodu widzimy rzepke, mi chodzi o strone kolana patrzac od plecow) chyba to jest łękotka, strzelanie czuje w prawej kosci (jesli ułożymy kolano w kąt prosty i napniemy miesnie mozna ta koscia *ruszac*), nie wiem jak to fachowo nazwac dlatego tak pewnie dziwnie to opisuje. A wiec cwiczylem jakis czas temu karate i rozciagalem sie dosc dlugo, wydaje mi sie ze przez to cos nadwyrezylem i teraz zaly czas czuje w tej kosc takie przeskakiwanie, nawet to slychac to przeskakiwanie, na rtg i rezonansie nic nie zauważył lekarz i stwierdzil ze wszystko jest dobrze i ze pewnie cos tam nie *smaruje*czegos i przez to tak strzela. Przeskakiwanie pojawia sie szczegolnie gdy napnę miesnie nogi i prostuje noge i zginam. Ból tego przeskakiwania promieniuje dosc mocno na udo, ostatnio jest gorzej i juz nie wiem co mam z tym robic. Prosze o jakies rady czym to smarowac, jak to leczyc, i co to moze byc za przypadłość? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryka - rocznik52

Badania które wykonałeś mogą nie ujawnić przyczyn. Proponuję zrobić USG kolana w dobrym gabinecie. Moze być brak mazi (*smrowania* kolana), a to prowadzi do wyniszczenia całego stawu. Przez wiele lat miałam problemy z kolanem (ból, *trzaski*,*przeskakiwanie*). Przynajmniej 2 razy do roku brałam rehabiltacje, jeżdziłam na rowerze i w końcu zdecydowałam sie na operację (artroskopię) - ale zdecydowanie zapóźno. Staw jest bardzo zniszczony III stopień. w VI stopniowej skali. W chwili obecnej 2 m-ce rehabilitacji, chodzenia o kulach i dalsza rehabilitacja i 3 zastrzyki z hialuroninu sodu (smarowanie kolana) . Ale to już nie to samo kolano. Zrób badania i poszukaj dobrego chirurga ortopedy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×