Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękki mały guz wielkości 4x3 cm


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauważyłem guz, którego nie czułem. Jest to miękki guz. Byłem u lekarza i powiedział, że to może być jakiś włókniak (tak tylko poszczypał), ale ja się zastanawiam, co w takim przypadku mam robić? Nie boli mnie to na razie, ale czy lepiej poddać się operacji i to wyciąć czy czekać? Mam 34 lata i trochę się tym zmartwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co Pan opisuje (nie podał Pan lokalizacji guzka) może to być włókniak lub raczej (z powodu miękkiej struktury) tłuszczak. Jest to łagodna zmiana rozrostowa, która może powiększać się do dużych rozmiarów i powodować ucisk na sąsiednie struktury. Może to też być kaszak. Trudno mi określić, co to jest nie badając Pana. Najlepiej udać się do chirurga. On powie Panu przypuszczalnie, co to może być za guz. Pewnie zaleci Panu usunięcie zmiany w całości oraz zbadanie wyciętego materiału histopatologicznie. Dopiero wtedy będzie miał Pan 100% rozpoznanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam 18 lat 2 lata temu mialem to samo 5 cm guza na kolanie usnieto mi go zbadano lecz to nic groznego i od tamtego czasu zrobily mi sie mniejsze 4 guzy lecz to od uderzen bo widomo nie uwaza sie i ide z tym do lekarza nie ma sie co martwic boje sie jedynie nastepnej operacji czy moglibyscie mi powiedziec czy usuna mi wszystkie na raz czy jedna opercja w odstepie czasowym ????? czekam moje gy gy 7722973 prosze o od[powiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od miesiaca zauwazylem miekkiego guza na szyji, na lini miedzy uchem a ramieniem, guz ma jakies 5x3 cm, nie boli, nie ma na nim zmian skornych, praktycznie nie czuje go. mam 20 lat, jeszcze nie bylem z tym u lekarza, zastanawiam sie co to moze byc, na co sie przygotowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się może dziać bez badania, czym jest ten guz. W tej lokalizacji może być kaszak, tłuszczak, włókniak, powiększony znacznie węzeł chłonny. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie miesiac temu zrobiła mi sie cysta ?? cos miekiego pod kolanem okladalam lodem ,oklady z lipy i bralam tabletki przeciwzapalne ,czuje ucisk na misnie i malo chodze do jakiego specjalisty powinam sie udac ??ortopedy ?dziekuje ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×