Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gangalion na nadgarstku u nastolatka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat.Od 3 miesięcy na lewym nadgarstku mam kuleczkę widoczną. Jest ona miękka. Byłem u masażysty i zalecił mi noszenie opaski. Uprawiam sport każdego dnia. Wczoraj byłem na turnieju i od wczoraj czuję bóle przy zginaniu i ruszaniu nadgarstkiem. Wyczytałem informacje związane z tym i prawdopodobnie jest to GANGLION czyli torbiel galaretowata. Nie wiem co teraz z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Ja miałam to samo w okresie dojrzewania na wewnetrznej stronie nadgarstka zrobiła mi sie gula potem zrobiła sie stozkowata byla miekka wlasnie galaretowata. Wchlonela mi sie potem znowu sie pojawila jeszcze wieksza i tak ze 3 razy az zniknela raz na zawsze.To prawdopodobnie plyn z nadgarstka Ci sie zbiera jesli kiedys miales uszkodzony nadgarstek albo nadwyrezony np grajac w siatke. Opaska jest dobrym pomyslem smaruj żelem Reparil, to Ci sie wchlonie jesli w ciagu 2 tygodni nie zejdzie mozesz pojsc do lekarza da Ci skierowanie na zabiegi laserowe taka fizjoterapia ale lekow konkretnych na to nie ma, wazne zebys oszczedzal nadgarstek nie dus tego ani nic, mozesz lekko masowac kolistymi ruchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

zanim postanowi się jakąkolwiek profilaktykę należy dokładnie zbadac tę zmianę jeżeli to jest rzeczywiście ganglion to trzeba zrobic biopsje ażeby wykluczyc zmiany złośliwe ganglionu gdyż jak ci wiadomo torbiel galaretowata jest łagodnym nowotworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×