Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie odbytu po Celonie


Gość pacjent

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjent

Witam. Ponad miesiąc temu miałem robiony zabieg usuwania hemoroidów IV stopnia metodą Celon. Od tygodnia dokucza mi pieczenie zazwyczaj po wizycie w toalecie a podczas wysiłku fizycznego nasila się - chirurg stwierdził stan zapalny. Zauważyłem również, że nasiadówka w ciepłej wodzie pogarsza tylko mój stan i pieczenie nasila się. Obecnie stosuję czopki Proktis M rano i wieczorem i maść Posterisan w środku dnia. Niestety pieczenie utrzymuje się w ciągu dnia bardzo długo, ulgę przynosi np. po dłuższym siedzeniu na chwilkę wstać lub położyć się. Czy są jakieś inne środki które mogą przyspieszyć mój powrót do zdrowia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent

Witam ponownie. Kupiłem sobie czopki Proktosedon i teraz stosuje w zamian za Proktis M. Różnica jest taka że Proktosedon jest typowo na stan zapalny,Hydrokortyzon działa przeciwzapalnie, cynchokaina miejscowo znieczulająco a neomycyna jest antybiotykiem. Natomiast Proktis M ma za zadanie przyspieszenie gojenia się ran po zabiegowych. Mam nadzieję, że po tej kuracji wrócę do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...bardzo byłabym wdzięczna aby pan mi opisał przebieg tego zabiegu.Myśle o tej metodzie od miesiąca-powiem szczerze cena mnie nie odstrasza tylko czy to skuteczne i jakie mogą być powikłania po tym zabiegu.proszę jeśli można o szczeguły..pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent

Witam. Sam zabieg przebiega szybko i bezboleśnie pod narkozą. Po zabiegu przez pierwszy tydzień nie obyło się bez środków przeciwbólowych, ja akurat jestem uczulony na ketonal więc dostałem czopki Tramal. Trzy tygodnie minęło zanim wizyta w toalecie zaczęła być *komfortowa* w między czasie kilkakrotnie dość obficie krwawiłem a raczej organizm pozbywał się hemoroidów z ciemno brązowym śluzem. Na dzień dzisiejszy hemoroidów już nie mam jednak skóra wokoło odbytu jest ciągle pofałdowana i podczas parcia w toalecie wypełnia się krwią dodatkowo czasem wyczuję mały guzek, lekarz powiedział że mam się tym nie martwić jak czasem pojawi się mała żyłka. Niestety od 2 tygodni tak jak opisywałem wcześniej pojawiły się u mnie ból i pieczenie, jak się dowiedziałem po wizycie u chirurga mam zbyt napięte mięśnie zwieracza i występuje u mnie początkowe stadium szczeliny odbytu. Dziś zacząłem kurację Dilatatorem doodbytniczym, w połowie Lipca idę do kontroli i jak to mi nie pomoże to będę miał zastrzyk z botoksu. Dodam jeszcze, że po zabiegu piłem błonnik i łykałem diosminex. Jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie to w moim przypadku siedziałem w domu 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×