Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem ze ściągnięciem napletka


Gość J

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończę 18 lat i mam problem ze ściąganiem napletka. Jak byłem mały to pamiętam, że rodzice zabrali mnie do lekarza, który po wizycie zalecił ściąganie napletka i mycie końcówki żołędzia(przynajmniej tak pamiętam - nie kazał odciągać całego napletka) i do tej pory tak robiłem. Nigdy nie ściągałem całego napletka, a gdy ostatnio próbowałem to robić to odczułem lekki opór i wolałem nic nie robić bez uprzedniej konsultacji. Dodam, że przy podnieceniu nie następuje ustąpienie fałdu napletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego zdjęcia omówię swoj problem: http://stulejka.com/zdjecia/adam_cz/1.jpg . Bo nie mam aktualnie mozliwosci zrobienia zdjecia no i tez wiąże sie to z pewnymi oporami. Mianowicie, gdy mam w nie pelnym wzwodzie, to mam tak jak na tym zdjeciu, tylko ze z tylu mam wiecej skory no i moj czlonek wygina sie do przodu. W pelnym wzwodzie widze polowe zoledzia(no i wtedy nie jest napiete same wedzidelko, ale skora ponizej), a bez wzwodu nie jestem nawet w stanie napiac tej skory w czesci blizej brzucha bo wedzidelko jest tak napiete. Mailem kiedys naderwane wedzidelko ale nie jestem wstanie powiedziec jak bylo przedtem, pamietam ze tez nie bylo idealnie. Czytalem tu troche teamatow, ale zaden mnie nie przekonal. Moje pytanie co mi jest, i do kogo mam sie zwrocic o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 17 lat, podczas spoczynku członka nie mam problemu z naciągnięciem napletka poza żołądź, jednak gdy członek jest wzwodzie mam z tym mały problem. Po pierwsze słyszałem że napletek sam powinien się naciągnąć po za żołądź. Staram się regularnie w ciepłej wodzie naciągać napletka i zdaje mi się że to pomaga. Niegdyś bardzo mnie bolała żołądź przy dotyku lecz o wiele się to polepszyło po utrzymywaniu go dłużej na zewnątrz i dokładniejszym myciu. Czy wizyta u lekarza jest niezbędna? Czy powinienem po prostu dalej regularnie pod kąpielą ćwiczyć(naciągać napletka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 18 lat i boję się, że mam stulejkę. W czasie spoczynku jak i w czasie wzwodu napletek nie chce zejść z żołędzia... Czy konieczna jest wizyta u lekarza czy można temu zaradzić swoimi sposobami? Ponieważ czytałem na różnych forach, że jedną z metod jest kąpiel w ciepłej wodzie i każdego dnia powoli naciągać skórkę. Czy to naprawdę skutkuje? i czy to jest bezpieczne? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Otóż mam taki problem. Mam 17 lat. A w ogóle nie mogę ściągać napletka.. Tylko do pewnego momentu. A potem już rwanie i lekki ból.. Nie wiem co robić.. jeszcze pod napletkiem mam takie białe guzki kolega mówił mi że to napletki tylko ja nie wiem co to te napletki.. Prosił bym o odpowiedź w mojej sprawie. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam Pytanie.Boje Się Ściągnąć Naplektka Za Żołędzia.Mam 11 Lat.Mama Mówi że Nie Można Sciągać Napletka Za żołędzia bo wtedy Żołądż Napuchnie I nie bedzie mozna potem napletka zdjąc.Jak To Jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 15lat. Gdy mój członek nie stoi i chcem opuścić napletak po za żołędzia to napletek sie zawija na zewnątrz.A gdy podczas erekcji chcem ściągnąć to moge tylko do połowy , a potem nie idzie . Co mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Michale. Prawdopodobnie z opisu wynika że masz stulejkę ... ale nie potrzebny jest od razu zabieg też mam problem z ściąganiem z żołędzia ale ćwiczę go nawet w czasie mastur.... (ale to nie ważne) ćwicz go kiedy nie jest w czasie zwodu... leży sobie wtedy próbuj ściągać parę razy a potem dojdź do zwodu i wtedy go naciągnij... parę prób.. parę dni ćwiczeń i bedzie ok. u mnie jest już coraz lepiej. z Pozdrowieniami Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam 14 lat oraz problem takiego typu, że kiedy chcę ściągnąć skórkę z napletka, to wcale nie boli, ale nie chce się do końca ściągnąć, tzn. schodzi prawie cały, z drugiej strony już jest wszystko okej, ale z przodu zostaje jakiś 1 cm - 1,5 cm żeby calutki zszedł. Jak byłem mały ( ok. 5 - 6 lat ) to rodzice stosowali mi maść, żeby zeszło kompletnie ( od lekarza ) i trochę to pomogło. Regularnie w ciepłej wodzie ściągałem napletek, ale wraz ciągle było to samo. A w wzwodzie, to już wgl. masakra. Strasznie boli, nie chce schodzić poniżej połowy napletka, ba - nawet nie dochodzi do połowy napletka. Jest to w moim wieku sprawa ciut wstydliwa, żeby mówić rodzicom. Jestem w 2 gimnazjum, w 1 miałem badania okresowe, ale nie było sprawdzane prącie. Powiedzieć o tym rodzicom i zgłosić się do urologa / chirurga ? Bardzo bym się bał operacji czy czegoś tam jeszcze. Ewentualnie jakieś domowe sposoby. BŁAGAM O POMOC !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×