Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk sutka i pachy


Gość Ania z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania z Poznania

Witam serdecznie! Mam pytanie do Pana doktora. Mój tata ma ponad 60 lat ma różne choroby wieńcową i nadciśnienie, wszystkie związane z sercem, ale od paru ładnych tygodni powiększyła mu się lewa pierś i opuchlizna też jest pod pachą. Właściwie nie wiem czy można to nazwać opuchlizną jak sie dotyka jest to takie galaretowate, jakby ktoś włożył do środka balonik z wodą, a pod pacha skóra jest troszkę pomarszczona. Chciałam się zapytać, bo bardzo się denerwuję, a mój tata do lekarza nie chce iść i namawiam i nic. Twierdzi, że na pewno to rak i nie chcę o tym wiedzieć. Ja mówiłam, że to może zmiana jest jakaś gruczołów i hormonów. Mój tata nie żałuje sobie piwa i ma cukrzyce. Bardzo proszę o odpowiedź. DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno mi odpowiedzieć, czym może być spowodowane powiększenie piersi i jej obrzęk bez badania. Możliwe, że to przerost gruczołów sutkowych typu ginekomastii na tle zaburzeń hormonalnych lub leków (niektóre leki mogą powodować jako uboczny skutek taki efekt np. leki odwadniające stosowane na nadciśnienie, leki na przerost gruczołu krokowego). Możliwe także, że doszło do utrudnienia odpływu na tle zapalnym chłonki przez naczynia chłonne (obrzęk typu limfatycznego). Musi tatę zbadać lekarz, gdyż takie rozpoznawanie przyczyny obrzęku po samym opisie jest niemożliwe. Poza tym musi dokładnie znać całą historię choroby i obecnie zażywane leki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie od jakiegoś czasu dokucza mi bul brzuch udałem sie do lekarza lekarz wysłał mnie na usg brzuha , dwa dni po badaniu miałem problem z odawaniu moczu przeszło po paru dniach teraz czuje spuchlizne pod pachami co mi jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×