Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak trzustki i żółtaczka zaporowa a chemioterapia


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

U ojca zdiagnozowano raka trzustki z przerzutem na wątrobie. stracil 11 kg na wadze. mial dzisiaj rozpocząć chemioterapię, ale wystapiła kilka dni temu żóltaczka ktora nasiliła. początkowa mocz mial barwę brunatna, ale ostatnio wrocil do normy. ostatecznie lekarz powiedzial, ze nie moze podac chemii. skierowal go na oddzial paliatywny z nadzieja ze zoltaczka ustapi do stopnia ktory pozwoli na chemie. wyczytalem na stronach, ze zoltaczka w wypadku raka trzustki postepuje stale i powoli wiec mam tutaj sprzecznosc i nie wiem ktora strona mowi prawde. czy jest mozliwosc ustapienia tej zoltaczki tak aby chemia byla jeszcze mozliwa? dodam, ze ojciec czuje sie nienajgorzej. ostatnio troche nawet mu wrocil apetyt. plastry z morfina caly czas czekaja w szafie, bo obecne srodki przeciwbolowe w czopkach caly czas hamuja bol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *(( PATRYCJA

moja babcia tez ma raka trzustki z z przerzutami do watroby.. chemie otwrzymywala raz w tygodniu teraz dostala zoltaczki.. chemii nie bylo.. lekarze nic nie mowia wydaje mi sie ze nie ma szans na leczenie... ciagle chudnie.. traci chec do zycia... prosze niech mi ktos powie czy zoltaczka w tym przypadku moze ustapic?? czy chemia bedzie dalej korzystna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ Mam wspaniała książkę elektroniczną w której kobieta opisuje krok po kroku jak pokonała raka i czego używała w jaki sposób metodami naturalnymi. Książka jest darmowa, napisz do mnie to Ci ją wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rak trzustki jest operacyjny ale we wczesnym stadium. Mój tata został skierowany na operację guza trzustki ze śr.5cm po badaniach tomografu lekarz stwierdził że jest to możliwe ale tak naprawdę otwarcie jamy brzucha powie że jest to możliwe. Niestety nie było bo były nacieki na żyły tętnicze ale miał wszczepione protezy omijające tzw. zespolenia jelitowo-jelitowe i jelitowo-wątrobowe aby żółć miała alternatywną drogę i tata nie dostawał żółtaczki i mógł otrzymywać chemię. Wcześniej przed operacją miał 3 razy wpuszczany stent ale się zatykał i żółtaczka powracała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×