Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kresy białej a pas ściskający


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch ciążach okazało się, że rozeszły mi się mięśnie brzucha i mam przepuklinę. Podczas wizyty u chirurrga dziecięcego z dzieckiem zapytałam przy okazji o tą przepuklinę. Lekarz powiedział, że jest zbyt rozległa, żeby ją zszyć i że musiałabym mieć zakładaną siatkę, jednak odradzał mi taki zabieg (komplikacje). Niestety brzuch wygląda coraz gorzej. Jest w kształcie kwadratu, coraz bardziej odstaje, jest niesymetryczny (bardziej wypukły po lewej stronie, zwłaszcza po posiłku) a wypicie choćby szklanki wody czy zjedzenie jabłka bardzo go powiększa. Czy istenią jakieś bezpieczne pasy ściskające, aby brzuch wyglądał choć trochę lepiej, a które mogłabym zakładać pod ubrania? Idzie lato i wstydzę się nosić sukienki i cienkie bluzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! W sklepach zaopatrzenia ortopedycznego można kupić pasy przepuklinowe. To, czy w Twoim przypadku pas będzie skuteczny powinien ocenić lekarz. Z Twojego opisu wynika, iż przepuklina ulega stopniowemu powiększeniu. W takim przypadku zabieg operacyjny może okazać się jedyną skuteczną metodą leczenia. Powinnaś skonsultować swój problem z chirurgiem ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego ten lekarz odradził Ci zabieg ja miałam to samo w maju miałam operację, wszyto mi siatkę i wracam do formy po operacji i mój brzuch nareszcie wygląda normalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, lekarz odradzał mi zabieg, ponieważ mogą wystąpić poważne powikłania. Mówił, że ze względów zdrowotnych żadna opercaja nie jest potrzebna, jedynie ze względów estetycznych. A możesz mi coś więcej napisac, jak to było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mnie to by mozna duzo pisac.... 3lata temu w ciąży mi sie to zrobilo, nikt tego wczesniej u mnie nie rozpoznał ja tez nie przypuszczałam, że mogę mieć taką przepuklinę. miałam taką *dziwną**kulkę nad pępkiem, i w ogóle moj brzuch był co najmniej dziwnego kształtu, zwłaszcza po porodzie, jakby kwadratowy.czasem dziwnie mnie bolał. i miałam po ciążach bardzo rozciągniętą skórę, na dodatek całą w rozstępach. no ale nie było się co dziwić, przytyłam w ciąży 20kg. dopiero w maju dostałam skierowanie do chirurga. powiedział mi od razu, że mam gigantyczną przepuklinę kresy białej, że trzeba operować.2 dni pózniej byłam po operacji.przez 3 dni brzuch bolał mnie strasznie, normalnie chodzić zaczęłam dopiero po miesiącu. pas nosiłam miesiąc.a mięśnie miałąm pęknięte od mostka az do spojenia łonowego i na szerokość ok.5 cm. masakra. miałam szczęście bo trafiłam na super lekarza, mało tego, że zoperował mi tą cholerną przepuklinę to zrobił mi( w szpitalu, za darmo!)operację plastyczną brzucha, wyciął ten nadmiar skóry i zrobił nowy pępek.będę miała jeszcze jedną operację plastyczną, jeszcze trochę skóry mi wytną, zebym miała ładniejszy brzuch*)mam tylko nadzieje, ze nie bedzie juz bolec jak po tamtej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy przepukliną pępkową, a przepukliną kresy białej ? Czy można je w jakiś sposób porównywać, czy jednak są to różne mięśnie brzucha ? Jak to wygląda z pozycji lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×