Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość aneczka

Bóle podbrzusza po operacji wycięcia macicy z przydatkami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrenalina
Cześć Dziewczyny , jestem po histerektomii już albo dopiero 9 tydzień.Trafiłam do szpitala z zaskoczenia , z dnia na dzień , bo miałam krwawienie 2 tygodnie.Bałam się podjąć operacji wcześniej , bo zawsze jest coś ważniejszego w życiu niż my same...Los zadecydował za mnie.Miałam jednego mięśniaka na przedniej ścianie macicy wielkości 5,5 cm , uciskał na pęcherz.Męczyłam się tak 10 lat*ciągłe bieganie do toalety...(to plus tej operacji).Ale wycięli mi wszystko , a mogli zostawić jajniki , wyniki miałam dobre , CA 125 b.dobre , bez wskazań do wycięcia , ale cóż mam 48 lat , dwoje dzieci i lekarz przed operacją stwierdził:*To co, wycinamy wszystko...* A ja *Wycinamy to co chore , zdrowe zostawiamy*Lekki szok lekarza , ale potem inny lekarz *wujek dobra rada* przekonał mnie , że kobiety wracają za parę lat na ginekologię i po co się ciąć dwa razy.Wynik takiej operacji to natychmiastowa menopauza i HTZ po wynikach hist-pat (te na szczęście dobre).Najbardziej boję się powrotu do pracy i dźwigania , a pracuję w handlu...To mnie przygnębia i prawdopodobnie zmienię pracę , to znaczy się zwolnię (nie ma litości) i poszukam innej, bo zdrowie najważniejsze.Mam anemię , po operacji ordynator wpadł na salę z wynikami wystraszony i prawie mi chciał przetaczać krew...W sumie to nic mnie tak nie martwi najbardziej (zmiany nastroju , przybranie na wadze , bo hormony , spadek libido , ogólnie spowolnienie i zmęczenie) jak możliwość utraty pracy lub jej zmiany , bo dźwigać nie będę...Dbajcie o siebie Dziewczyny , bo nikt tak o Was nie zadba jak wy same... Jeśli chodzi o samą operację , to polecam dodatkowo znieczulenie tzw.regionalne oprócz pełnej narkozy , lepiej się znosi ból po.Do gojenia rany(miałam cięcie poziome przez brzuch) spray Octenisept , na bóle w ogóle Metafen , na zaparcia Xenna Balance , na sen Valerin Forte , na suchość pochwy Mucovagin i globulki z kwasem hialuronowym bez recepty lub co Wam służy...Ja wyszłam po tygodniu , bo anemia.Z domu sama wyszłam na krótki spacer po 2 tygodniach,nie schylajcie się tylko kucajcie jak coś spadnie , nie sprzątajcie i nie wieszajcie firan.Ja postałam parę godzin w kuchni przed Wigilią i potem leżałam jak Łazarz , w ogóle lepiej spacerować niż leżeć , siedzieć przed kompem albo stać przy garach , nie dźwigać powyżej 5 kg nawet do 6 m-cy!Nie wracajcie za szybko do pracy , chyba że biurowej , macie prawo chorować pół roku , ale w praktyce to max 3 m-ce.Ja wracam do pracy za 3 tygodnie , czyli razem 12.To znaczy szukam innej...Trzymajcie za mnie kciuki i nie bójcie się operacji.Powodzenia przyszłe Syrenki!Jesteśmy wyjątkowe , niepowtarzalne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Liza
Witam serdecznie! Jetem 8 tygodni po operacji usunięcia macicy z przydatkami laparoskopowo.Przyczyna mięśniaki, krwotoki, endometrioza, atypowe komórki, torbiele jajnika prawego. Żałuję, że po 6 tygodniach wróciłam do pracy, bo coś się zaczęło dziać w pochwie.Jeśli możecie, zostańcie w domu jak długo się da. Wiem, że trzeba czasu, by się zagoiło jak trzeba, ale boję się, że jednak przeszarżowałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zosia
Ja jestem tydzień po usunięciu wszystkiego metodą laparoskopową.Brzuch oczywiście trichę boli , uważam na jedzenie i oszczędzam sie.Martwię sie co dalej , bo obserwuję że nie sikam pełnym strumieniem i w małych ilościach .Rzeczywiscie każdy organizm jest inny i trzeba być dobrej myśli .Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby kobiece zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/pochwa-pochwy-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia
Hej dziewczyny! Ja po laparoskopii odczuwałam nieprzyjemne uczucie ciągnięcie i cierpiałam na silne bóle brzucha, okazało się, że powstały mi zrosty. Przeraziłam się jak lekarz zaczął wymieniać mi jakie powikłania mogą jeszcze z tego wyniknąć, ale poradziłam się lekarza i do zabiegu uwalniania zrostów zastosował żel Hyacorp. Czuję różnicę i jestem zadowolona z przeprowadzonego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna

Mam 45 lat, SM i ginekolog upiera się, abym poszła na operację usunięcia macicy z powodu mięśniaków! 2 dni temu byłam u ginekologa na USG. Powiedział, że mam dużego mięśniaka macicy, ale nie wiedzieć czemu nie potrafił w usg okreslić jego wymiarów. To fakt, od roku zauważalnie powiększył mi się brzuch. Od jakichś 3 miesięcy - 3, 4 dni po miesiączce pobolewa mnie podbrzusze. Po tym badaniu ginekologicznym podbrzusze bolało mnie napawdę silnie cały dzień. Jednak moja choroba podstawowa - stwardnienie rozsiane jest przeciez przeciwskazaniem do wszelkich operacji. Mówiłam o tym lekarzowi, ale on nie chciał słuchać. Od roku z lekkiego stopnia niepełnosprawności przeskoczyłam na znaczny. Chodzę tylko z chodzikiem, życie się zmieniło o 180 stopni. I teraz jeszcze ta decyzja ginekologa! 😞 Sądzę, że raczej się nie zdecyduję na tą operację. Proszę o jakies wsparcie, rady od kobiet, które przez to przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta

Całkowitą histerektomię (macica+jajniki) przeszłam 10 lat temu mając 50 lat. Miałam tylko mocne miesiączki.Lekarz, któremu bardzo wierzyłam-był moim lekarzem od 20 lat skierował mnie na pilną operację. Ponieważ miałam do niego duże zaufanie zgodziłam się nie konsultując się z innymi lekarzami. Już po operacji czułam, że jest "coś" nie tak. Myślałam, że to szwy ciągną, ale po ich zdjęciu nie było lepiej. Do dzisiaj, a mija właśnie 10 lat z dnia na dzień boli mnie dosłownie wszystko coraz bardziej blizna ciągnie, poszczególne warstwy skóry pozszywane byle jak spowodowały, że zaczęłam krzywo chodzić, więc "poszedł" kręgosłup, w pachwinach okropny piekący, szczypiący ból, w środku też wszystko ciągnie i piecze, mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Z dnia na dzień stałam się kaleką wymagającą opieki rodziny. Odwiedziłam wielu lekarzy różnych specjalizacji (ginekolog - już inny, chirurg, neurolog, ortopeda, również fizjoterapeuci i osteopaci i nikt nie wie jak mi pomóc. Byłam również u lekarz, który mnie skierował na operację i operował i co...wyśmiał mnie mówiąc, że "cóż, w życiu wszystko się może zdarzyć".Mam nadzieję, że i jemu się coś  tak okropnego jak mi zdarzy. Zaznaczam, że wg opinii innych ginekologów operacja nie była potrzebna, wystarczył inny mało inwazyjny (nie laparotomia) zabieg. Przestrzegam więc wszystkie panie przed pochopną decyzją i dziwię się tym u których wszystko jest tak wspaniale po operacji, że zaglądają na fora poświęcone temu tematowi. Gdybym ja była "taka" zadowolona dawno bym zapomniała o temacie ciesząc się życiem. Może więc nie nie jest jednak u nich tak kolorowo jak piszą.Serdecznie pozdrawiam wszystkie panie te przed i te po. Proszę konsultujcie się przed podjęciem decyzji nie tylko u jednego lekarza i jeżeli nie ma bezwzględnej konieczności uciekajcie spod noża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medichelp.pl

Dzień dobry, jeżeli ktoś z Państwa uważa, że stał się ofiarą błędu medycznego bardzo proszę o kontakt na biuro@medichelp.pl 

udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej medichelp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena

Witam.Mialam operacje 7 sierpnia (wycieto mi macice z przydatkami,siec wieksza,wyrostek,wezly chłonne oraz mialam szyte jelita)W szpitalu spedzilam 9 dni (mialam zywienie pozajelitowe).Boli mnie okropnie brzuch (ciecie mam poziome i pionowe),plecy i biodra.Z wyproznianiem juz teraz nie mam problemów  (stosuje dietę lekkostrawna i codziennie pije ciekla parafine a po przebudzeniu wypijam szklanke przegotowanej  wody, to na mnie dziala)jednak dyskomfort mam przy siusianiu,tak mnie boli ze umywalke bym pogryzlo.Nie wiem czy to normalne.Wiem natomiast, ze miesiac temu bylam energiczna kobieta(45lat)a teraz kazdy dzien to wyzwanie.Wachania nastrojów, szybkie meczenie i walka  z bólem. W moim wypadku operacja byla koniecznoscia (rak jajnika).Czekam na wynik i mysle ze to iż do konca nie wiem w jakim stadium jest choroba ,tez duzo robi.Nie ma nic gorszego niz bezsilność i czekanie.Mam nadzieje ,ze znajde sile i poradzę sobie ze wszystkim i moje życie choc w części bedzie takie jal przed operacją. Wszystkim paniom zycze zdrowia i wiary ,ze wszystko ulozy sie jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Annna
W dniu 22.08.2012 o 21:31, Gość Rolinka napisał:

Ojej z tymi orgazmami to Eluniu u mnie nie jest tak jak przed.................może wróci mam nadzieję:) ale jest całkiem całkiem :):):)

nie wróci! jestem ponad 2 lata po i jest dupowato

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrej

Witam.

Zobacz zdjęcia chorób kobiecych  -->  bolimnie.com/anatomia/srom-sromu-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia

Jestem po amputacji trzonu macicy z przydatkami i dużym torbielem na jajniku tydzień i trzy dni boli ale bardziej piecze i ciągnie mnie prawy bok .Czy to normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.