Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle podbrzusza po operacji wycięcia macicy z przydatkami


Gość aneczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz 1,5 roku po usunieciu raka szyjki macicy,iwszystkich narzadow z wezlami chlonnymi wlacznie.Obecnie mam torbiel uciskajaca na pecherz moczowy i nieprzyjemnosci z tym zwiazane(nietrzymanie moczu) .Wedlog lekarzy musze uzbroic sie w cierpliwosc az sama zniknie co moze trwac nawet kilka lat.Nie jest wesolo nosic pieluchy dla doroslych,szukac toalety tam gdzie jej nie ma jak rowniez podrozowac.I co mam zrobic?Usunac torbieli chirurgicznie nie mozna.Impas ,stres,wscieklosc.Ratunku!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 6 lat po usunięciu macicy z przydatkami początki po operacji były bolesne niemogłam siedzieć bolal mnie brzuch i w środku bolały mnie miejsca po jajnikach .Z upływem czasu ból zanikał także po 3 miesiącach wróciłam do pracy .Miewałam uczucie zimna w dole brzucha ale to też minęło ,,Czuję się dobrze i każdej kobiecie tego życzę,,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po tej operacji, usunięto mi wszystko cztery lata temu. Czuję sie extra, nawet lepiej niż gdy to wszystko miałam w środku. Mam tylko blokadę jeśli chodzi o sprawy damsko- męskie. Wizyty u ginekologa są dla mnie koszmarem, ten rejon jest bardzo wrażliwy na ból, bardzo. No i ciągle jestem głodna mimo,że jestem najedzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 20 dni po usunięciu macicy,podniesieniu pęcherza i plastyki pochwy.Boli mnie podbrzusze i krwawię z cewki moczowej.To ze boli,ma prawo,jest niezagojone ale to krwawienie martwi mnie.Termin do lekarza dopiero w grudniu.Moze to od cewnika, miałam 4 dni.Nie mam problemu z oddawaniem moczu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miesiąc po usunięciu wszystkiego długo sączyło mi się z rany osocze jakoś teraz nikt nie dba o to by zakładać sączek żeby wszystko się oczyściło dalej plamię ,lekarz powiedział że to może robić się ziarnica nie wiem co to takiego ale na pewno nic przyjemnego.Mam dziwne nastroje czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam rok temu usuniętą macicę,szyjkę macicy,lewy jajowód. Po cesarce okazało się że mam sepse i musieli powycinać po 5 dniach miałam zapalenie otrzewnej i następna operacja.Od tego czasu mam ciągnięcia w dole brzucha(zrosty na 2cm) i ból w lewej pachwinie.Myślałam że po takim czasie to minie ale niestety. Do BASI u mnie też sączył się płyn z rany i kupiłam taki proszek w aptece 4zł.-saszetka(posypuje się ranę i przykrywa jałowym opatrunkiem,3 dni i rana zrośnięta).Rewelacyjny gdy pokazałam potem mojej gin. to się zdziwiła bo o niczym takim nie wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogusia

3 tyg temu mialam usunietego miesniaka macicy. lekarz na wizycie kontrolnej zobaczyl wyniki histopatologiczne wyluskania tego miesniaka i stwierdzil ze narazie wszystko dobrze ale na tym nie koniec i za pol roku mam przyjsc czy to oznacza kolejny zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem 2 tygodnie po usunięciu wszystkiego boli mnie po lewej stronie brzucha u dołu jest to twarde miejsce ale myślę że to jest jeszcze wszystko bardzo świeże.Czekam na wynik? pozdrawiam wszystkie ,,naznaczone,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po usunięciu wszystkiego 10 tygodni, nie jest tak żle oprócz tego że cały czas mam drażliwy brzuch tz nie czuję bólu w środku tylko tak jagby blizny, może to zrosty, zaczęłam masować pod prysznicem szorstkimi rękawicami, może to pomoże oprócz tego zaczęłam już współżycie muszę Wam powiedzieć że lepiej jest niż przed operacją, mam dłuższe i silniejsze orgazmy , nie martwcie się kobietki będzie dobrze*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięto mi macicę, jajniki z torbielą fioletową wielkości pomarańczy. Niestety mam bóle w prawej stronie podbrzusza od początku operacji.. Są to bóle do wytrzymania.Robiłam sobie usg, ale wszystko okey.Nie wiem co dalej.Jestem po operacji 3 lata. Czy będzie mnie tak boleć do końca życia.Mam 57lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po 40-stce, 3 miesiące po nadszyjkowej amputacji macicy - czyli wycięty sam trzon macicy, szyjka i jajniki zachowane. Oj widzę kobietki, że same tutaj negatywne opinie lecę na temat operacji, ale się wcale nie dziwię, bo ja pierwszy miesiąc też tak miałam -dosłownie horror, a żałowałam, że coś strasznego, okazało się że moje mięśniaki były małe i mogłam nie poddawać się tej operacji....nooo. Trochę różnych problemów było, ale po 1- wsze trzeba uważać z dźwiganiem i nie przeforsować się a po 2-gie czas czas i zcas, nawet do roku można się goić. Piszcie jak co zainteresowanym podam maila, pozdrawiam ciepło. Głowa do góry - bo nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ija - to normalne, więc nie zamartwiaj się, jesteś jeszcze świeżynką, ma prawo boleć. Wiktoria - nie masuj za bardzo, mnie też drażni mój drętwy brzuch i wzdęcia do tego, a jestem szczupłą, to śmiesznie ten duży brzuch wystaje. Z czasem i to przejdzie. Dorotko - nie wiem z jakich przyczyn masz mieć operację, ale zastanów się 3 razy proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mam tez miala operacje juz jakis czas temu...moze z 5 lat temu..i jakos ból powraca co 2 lata..trwa moze z godzine, a teraz ma bol juz prawie tydzien, byla u lekarza, na pogotowiu i nadal nie przestaje..tabletki nie pomagaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem po operacji usunięcai macicy z przydatkami 3 miesiące , czuję się bardzo dobrze rana się szybko zagoiła musimy tylko uważać żeby nie dzwigać.Każda kobieta inaczej to wszystko przechodzi .Nie należy sie sugerować innymi paniami nie jest tak żle. Po 4 miesiącach od operacji jadę do sanatorium poszpitalnego do Krynicy to już po tem będzie super. Trzeba myślec pozytywnie a nie trzytać czasami głupot innych co tylko nie potrzebnie straszą. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam operację usunięcia macicy z przydatkami też 3 miesiące temu przeszłam piekło bo miałam po drodze dużo przypadłości., torbiele w piersiach, zapalenie nerek, problemy z pęcherzem i jeszcze inne codziennie coś, ale to wszystko to pikus.jestem na zwolnieniu lekarskim nadal ,ale najważniejsze że żyje nie ma się co sie rozczulać zabardzo nad sobą ,bo to nic nie daje.Drogie Panie z dnia na dzień jest coraz lepiej.Violka ma rację nie ma czytać czasami niektórych wpisów ,szkoda nerwów diabeł ma wielkie oczy.Pozdrawiam wszystkie pozytywnie nastawione kobitki tak już z nami babami jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz 1,5m-c po usunieciu macicy bez przydatkow i co noc mam silne skurcze całego brzucha okropny ból czy ktos wie od czego/pozatym na zszyciu brzucha wystaje mi żyłka lekarz twierdzi ze to szwy samorozposzczalne.Czy faktycznie one tak długo sie rozpuszczaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem pousunięciu macicy juz rok czasu i czuje się wspaniale rana szybko sie zagoiła powiem krótko kazdy organizm inaczej znosi operacje nie. mozna słuchać głupich opowiadan i się zamartwiac trzeba podchodzic do tego z humorem i wszystko przebiegnie pozytywnie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macicę miałam usuniętą 23 lata temu.Moim problemem była ciągła depresja. A obecnie mam silne kołatanie serca bóle , strach. Wyglądam starzej niż moje rówieśnice.Patrzę z zazdroscią jak inne kobiety pieknie się starzeją. Mój stan psychiczny jest katastrofalnny. Jak tylko możecie unikajcie tej operacji. Nie mam satysfakcji seksualnej, a mam 53 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konwalia50

Miałam operację usunięcia macicy, przydatków i szyjki miesiąc temu. Bardzo powoli dochodzę do siebie. Jak czytam niektóre wpisy to mam *gęsia skórkę*... kobiety kochane, po co to straszenie innych? No po co??? Ja rozumiem, że mozna jakies rady przekazać itp ale straszenie? Ja nie wiem jeszcze jak będzie bo jeszcze boli ale rana zewnętrzna zagoila sie dość dobrze jak widzę a reszte dowiem się w połowie grudnia na wizycie (taka mam nadzieję) Wynik na szczęście jest dobry i to najważniejsze. A co do bólu to boleć moje kochane musi...pomyślcie o tym jak zranicie się w palec ..ile boli?...no a taka rana w środku w takim razie musi mieć czas na wygojenie...prawda? Najważniejsze (jak pisały moje poprzedniczki..) to dbać o siebie i nie podnosić ciężkich rzeczy. A Ty kochana Rachel to raczej może potrzebujesz dobrej diagnozy? Bo wydaje mi się ( a jestem laikiem...ale takie odnosze wrażenie..), że masz nerwicę może? W końcu po latach depresji..jak piszesz. A poza tym moja kochana...udany seks nie jest chyba zależny od wieku...tylko od dopasowania się z partnerem..i od tego co do niego czujemy *) W końcu mozna mieć 30 lat i też nie mieć *satysfakcji z seksualnej* ... :) Moje kochane...bądzmy optymistkami, wtedy lepiej będzie nam się leczyl organizm. Nie mówie, że sama jestem taka optymistką..o nie...też mialam chwile lepsze i gorsze. Ale powiedzialam sobie, o nie! Tak byc nie może..najgorsze juz za mną a teraz może byc juz tylko lepiej :) .. i tego zyczę wszystkim panią *po* ...i *przed*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WAZNE SAMOPOCZUCIE

Drogie Panie Dla dodania otuchy na tym forum przedstawię mój przypadek . Otóż jestem miesiąc po operacji usunięcia trzonu macicy i torbieli z jajnika. Przed i po operacji miałam bardzo złe wyniki morfologii no i baaaarrdddzo niski poziom żelaza co sprawiało ze wpadałam w stany depresyjne . Może i to złe samopoczucie spowodowało ze zaczęłam szukać przyczyny złęgo samopoczucia u lekarzy . przebadałam się wzdłuż i wszerz i okazało się ze mam mięśniaki, które mnie od środka * zjadają * stąd moje złe wyniki. a przede wszystkim bardzo niski poziom żelaza nawet przy dobrej morfologi. Poddałam się więc operacji po której już po 2 tyg wróciłam do pracy brzuch oczywiście pobolewa ale nie jest tragicznie , ważne chyba jest to ze starałam się być optymistką nie poddałam się chorobie ani temu co jest pisane na tym forum. Po trzech tygodniach uprawiałam seks oczywiście tez z obawami ze będzie olało ale mój mąż tak się postarał ze zapomniałam o tym że coś mi w ogóle było wspaniale Uważam ze to jak się czujemy zależy od nas samych . Dlatego proszę wszystkie panie te przed i po zabiegach nie sugerujcie się tym co tu jest napisane tylko uwierzcie w siebie i we własne siły. Oczywiście dbajcie o siebie i jeśli trzeba poddać się operacji to bez wahania wyraźcie na nią zgodę bo to tylko dla wszego dobra. Ja jestem jak narazie bardzo szczęśliwa ze zrobiłam porządek w moim organizmie od dwóch dni noszę pas wyszczuplający żeby unormować brzuszek a latem cieszyć się słoneczkiem i wesoło wypoczywać a nie tak jak w zeszłym roku smutna zapłakana z ciągłymi pretensjami do całego świata i Wam drogie panie też tego zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 7 tygodni po usunięciu macicy z przydatkami, staram się funkcjonować *normalnie* ,przestrzegając wskazówk lekarza, nie dżwigam, nie przebywam bardzo długo w pozycji siedzące, dieta w miarę lekkostrawna.Ale....moim problemem jest ból(kłujący) w podbrzuszu, przy oddawaniu moczu ból pęcherza moczowego.Czy panie może miałyście podobne dolegliwości, myślałam że ten dyskomfort minie do 6 tygodni po operacji, a tutaj nie mija wręcz są dni że nasila się(boję się iść do toalety bo przy sikaniu ból jest duży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny! Czytam o tych operacjach i coraz bardziej sie boje,a mam zabieg już w srodę. Mam duże mięśniaki i duże endometrium tak że mnie nóż nie minie.Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×