Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po zabiegu przepukliny pachwinowej


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat.Rok temu przeszłam operację na przepuklinę pachwinową skośną pół roku temu przeszłam operację na usunięcie narośli z blizny po operacji przepukliny potem miałam operację na usunięcie guza z tej blizny.Ale blizna nadal boli mój chirurg zdiagnozował u mnie nerwiaka i jak wyczytałam na internecie i w fachowych pismach jest to nowotwór a chirurg przekonuje mnie że nerwiak to tylko narośle na uszkodzonym nerwie.Moje pytanie jest następujące co to naprawdę jest nerwiak i jakię mogą być przyczyny by wewnętrzna blizna zrobiła się twarda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nerwiak jest rzadkim, zwykle niezłośliwym nowotworem obwodowego układu nerwowego, utworzonym z wypustek nerwowych lub osłonki łącznotkankowej, Ma postać drobnych, pojedynczych lub mnogich czerwonobrunatnych guzków. Podobnie przedstawia się utkanie nerwiaka pourazowego, który może być przyczyną bólów fantomowych lub piekących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medikus ale zabłysłeś to o napisałeś to cała bez jednego zdania definicja z wikipedii.Też ją wcześniej czytałam ale mój lekarz twierdzi że to nie jest nowotwór więcchciałam poznać inną opinie a nie plagiat z wikipedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź nie jest, jak to napisałaś, plagiatem z w wikipedii a powszechnie znaną definicją nerwiaka. Podkreślam jeszcze raz, iż jest to łagodny nowotwór (proponuję sprwadzić definicję - wikipedia wydaje się być w tym względzie kompetentna). W słownictwie medycznym nie istnieje pojęcie narośli, jest to jest to jedynie potoczne zwyczajowe określenie np. nowotworu. A w kwestii Twojej zmiany to jedynym sposobem na określenie jej charakteru jest pobranie wycinka i późniejsze badanie histopatologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój lekarz twierdzi że na internecie piszą same głupoty i że mam się nie martwić bo to nie jest nowotwór .Pan potwierdził moje zdanie że jednak to jest nowotwór i nie wiem co teraz mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to nowotwór wcale nie znaczy, że jest zagrożeniem. Nerwiak należy do grupy nowotworów łagodnych, które nie dają przerzutów do innych tkanek i narządów.Przy tego typu zmianach zwykle zaleca się obserwację. Jeśli nowotwór nie powiększa się w szybkim tempie ani nie daje dolegliwości to nie należy go operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze raz dziękuję za odpoiedź chyba będę musiała porozmawiać z lekarzem prowadzącym ponieważ ta blizna mnie cały czas boli ale z drugiej strony bardzo się boję 4 operacji że bd jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×