Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk i zasinienie obojczyka u trzymiesięcznego dziecka


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem. Około 6 miesięcy temu u naszego 3 miesięcznego synka zauważyliśmy silny obrzęk i zasinienie w okolicach obojczyka. Zgłosiliśmy się do lekarza rodzinnego, ta stwierdziła po badaniu że miejsce jest *obite* i kazała smarować małego maścią na obrzęki. Grzecznie stosowaliśmy się do zaleceń, niestety obrzęk lekko stężał i na tym koniec, Wróciliśmy po miesiącu do pani doktor, ta dała nam skierowanie do ortopedy, ten z kolei zrobił USG i stwierdził ,że jest krwiak. Kolejne skierowanie, tym razem do chirurga, zrobiono zdjęcie rentgenowskie i dopatrzono się zrośniętego już dawno złamania. Dalej mieliśmy stosować maść na obrzęki i zgłaszać się na kontrole. Niestety obrzęk nadal się utrzymywał, zasinienie nieco zelżało. Na kontroli po miesiącu chirurg stwierdził, że krwiak musi być spory i trzeba czasu żeby się wchłonął. Nadal zalecenie stosowania maści na obrzęki. W tym miesiącu zgłosiliśmy się ponownie do chirurga i ten osłupiał! Obrzęk ciągle jest taki sam, zasinienie się utrzymuje. Kolejne zdjęcie rentgenowskie i kości pięknie zrośnięte za to cała prawa strona maluszka jest dużo większa niż strona lewa. I tu moje pytanie: Co dolega naszemu dziecku, bo na kolejnym USG pani doktor stwierdziła, że krwiaka nie ma, więc czemu mały ma ten obrzęk? Co to może być? Niech ktoś nam wreszcie podpowie bo odchodzimy od zmysłów, żaden z lekarzy u nas nie wie co jest małęmu.... Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh no tak..... i już wszystko wiem w tym temacie. :( Czy nikt nie wie co się może dziać z moim dzieckiem? Błagam niech jakiś pan doktor tu pozagląda i odpowie bo ja już naprawdę nie wiem co się z nim dzieje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×