Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana po rezonansie magnetycznym


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 2 tygodnie temu miałam robiony rezonans magnetyczny lewego kolana ale równocześnie wiazką był potraktowany też drugi staw i tułów od szyji w dół po badaniu było ok. tylko zaczęło mnie boleć zdrowe kolano i pojawiły się objawy były takie jak przy chorym kolanie tzn. bół w części łąkotki i więzadła bocznego przy chodzeniu(odczuwane miesiąc wcześniej plus lekkie bóle okolicy nerek i mam pytanie czy to przez to badanie ,(zimno plus pole mogły mi uszkodzić zdrową chrząstkę?). dodam jeszcze że na usg przed badaniem było ok. a po tym badaniu i moich objawów mam uszkodzoną lekko chrząstkę albo łękotkę ( nie do końca wiedzą co to jest)Badanie miałam wykonywane w szpitalu dziecięcym więc chuba sprzet mają dobry skoro poddają nim dzieci więc co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Badanie rezonansem magnetycznym jest badaniem bardzo bezpiecznym i zwykle nie wywołuje powikłań. Działania niepożądane może dawać kontrast podawany w czasie badania. Raczej nie należy wiązać pojawienia się tych dolegliwości z wykonanym badaniem. Konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Trzy dni temu miałam rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego. Bezpośrednio po nim przez kilka godzin miałam zaburzenia świadomości, zawroty i bóle głowy. Później bóle karku, a dzisiaj mocne bóle opasające dolnej części żeber, których nigdy w życiu nie miałam. Dlaczego mydli się ludziom oczy, że rezonans nie ma skutków ubocznych??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dwa miesiące temu miałam rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego.Po nim zostało naświetlone moje prawe oko.wieczorne błyski są bardzo uciążliwe.Byłam u okulisty i nie stwierdził niepokojących zmian.Jestem załamana ,dodam że boli mnie czesami całe oko.Nigdy więcej rezonansu.Widocznie było dla mnie zamocne pole magnetyczne.Co mam teraz zrobić...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam rezonans odcinka szyjnego. Przez dwa tygodnie po badaniu miałam bóle głowy, zawroty i szum w uszach. Neurolog powiedział że to po rezonansie. Dzisiaj miałam badanie kolana. Bolało już w trakcie badania, wieczorem ból nasilił się jeszcze bardziej. Ledwo mogę chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w brak skutków ubocznych po rezonansie. Miałam rezonans 2 odcinków kręgosłupa bez podania kontrastu. Nie mogę mieć nic na tle stresowym, bo już kiedyś miałam 2 razy rezonans. Jednak tym razem już w trakcie badania ból w całych plecach i obu kolanach. Wieczorem 3 godziny  wymiotów. Na 2 dzień mdłości i uczucie osłabienia + migrena, ból głowo, karku, pleców, barków, kręgosłupa, bioder, kolan, kostek... Wszystkich stawów!!! Kolejny dzień jest to samo i nie wiem co będzie dalej. Rezonans bezpieczne badanie? Moim zdaniem zależy to widocznie od stanu organizmu i tego jak w danym czasie wpłynie na nią pole magnetyczne, bo 2 razy nic mi nie było a tym razem czuję się okropnie. Jedyne nieinwazyjne badanie dla mnie to USG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Jadzia

Ja po tym badaniu czuję się okropnie ból kręgosłupa nasilił się bolą mnie kolana kostki i głowa to co nie bolało to teraz boli a miałam rezonans magnetyczny na odcinku lędźwiowego. Jakbym miała wiedzę że takie są skutki uboczne w życiu bym nie poszła na to badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. 02.03.2019  miałam robiony rezonans magnetyczny prawego kolana prywatnie za jedyne 350 zł ale bez kontrastu -bo w tym szpitalu przy badaniu kolana nie jest wymagany . 30 min trwał rezonans i w trakcie czułam ból nogi od kolana w dól ,a w szczególności kości piszczelowej. Po zakończeniu rezonansu ledwo doszłam do auta ,noga bolała mnie do wieczora ..ale dzisiaj jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam robiony rezonans barku bez kontrastu. W trakcie badania bark i cała ręka bolały bardzo, myślałam że nie dotrwam do końca badania. Po badaniu ból utrzymuje się, jest większy niż przed badaniem. Więc twierdzenia, że badanie jest całkowicie bezbolesne,  są nieprawdziwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×