Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie i bóle odbytu, hemoroidy?


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. 2 tygodni zaczęłam odczuwać najpierw swędzenie odbytu, po zastosowaniu maści bez recepty, swędzenie ustało za to pojawiło się kłucie, i jakby wypustka w okolicach odbytu, odbyłam wczoraj wizytę u lekarza chirurga, opowiedziałam mu wyżej wymienione dolegliwości. Lekarz od razu zaproponował kolonoskopie, gdyż jak twierdził zabieg pozwoli na najlepsze leczenie, nie zrobił nawet badania per rectum. Dopiero, gdy się rozpłakałam pozwolił sobie obejrzeć okolice odbytu również nie robiąc badania per rectum, od razu stwierdził, iż są to hemoroidy i upierał się przy kolonoskopii, zgody na to badanie na razie nie wyraziłam, przepisał jakieś maści i czopki. Czy badanie kolonoskopem jelita grubego jest w tym przypadku niezbędne? Jakie badania powinnam zrobić? Żadnych krwawień nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Nie ma obowiązku wykonywania badania kolonoskopowego w przypadku rozpoznawania żylaków odbytu. Jednak, jeśli chirurg uważa, że przyczyny dolegliwości tkwią w wyższych partiach jelita grubego na pewno trzeba by wykonać kolonokopię, aby uwidocznić całą śluzówkę jelita grubego. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować chirurg prowadzący Panią. Ostatecznym sposobem leczenia żylaków odbytu jest ich operacyjne usunięcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×