Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip w woreczku zółciowym


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....juz chyba wszystkie artykuly przeczytalam na temat polipow w woreczku jedni lekarze mowia zeby usunac* bo to bomba* a inni zeby czekac i kontrolowac...wiec kogo tu sluchac?? Ja o d 4 lat mam polipa w woreczku zolciowym prawdopodobnie cholesterolowy .Na pocztku mial 4mm ( robie usg co rok) a teraz ma wielkosc 6mm.Pozostale narzady jamy brzusznej bez uchwytnych zmian w badaniu USG.Czasami mnie zakuje w prawym podzebrzu ale bolow nie mialam nigdy....Nie chce zeby kiedys sie okazalo ze jest za pozno i zrobilo sie cos powaznego....Bardzo prosze o opinie i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam się na usunięcie woreczka z polipem bo lekarz powiedział, że nawet jak polip nie rośnie może zezłośliwieć. ale nie wiem czy to pewnik. 3-ch lekarzy mówiło żeby usunąć.jeśli powiększa się. Mój polip rósł w takim tempie jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem mam 2 polipy w woreczku - jeden 6mm drugi 3 mm ten pierwszy pojawił się 4 lata temu, drugi teraz 10 lat temu przeszłam chorobę onkologiczną - dlatego mój onkolog mówi wyciąć ale... mam zdiagnozowany RZS biorę leki bez woreczka będzie jeszcze trudniej... mam też torbiele na jajnikach - 5 lat temu też panika- wywalać wszystko - matko ...nie zgodziłam się monitoruję jajniki ... lekarze podchodzą tak - jest zmiana wywalać - nie ma problemu...bo nie ma narządu... ale te narządy są nam potrzebne...nie można wszystkiego usunąć co robić, no co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×