Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brzydki zapach z ust u dziecka


Gość MARIOLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,panie doktorze mam duży problem. Moja córka ma 7 lat.Odkąd pamiętam tak od trzech ,czterech lat ma nie przyjemny zapach z ust.To nie jest tak że jet to tylko rano a póżniej mija.Jest tak cały czas. Dziecko chodzi do zerówki i już skarży mi się że dzieci w szkole mówią jej aby zaczęła brać tik taki i śmieją się.Jest jej przykro a mi jeszcze bardziej.Nie wiem co mam robić.Córka rzadko jada owoce,mało słodyczy a ma próchnicę.Nawet jeśli umyje zęby to po chwili powraca ten odór.Byłam u laryngologa i tak naprawdę niczego się nie dowiedziałam,lekarz powiedział mi że ma troche lekko powiększony migdał ale jeszcze nie jest tak żle .Powiedział mi że gdyby się coś działo to będziemy usuwać.Kasia wcześniej nie chrapała ,teraz trochę ale przestała.Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.Teraz po wakacjach idzie do pierwszej klasy i boje sie bo wiadomo dziecko siedzi obok dziecka i czuje wszystko.A może ona ma coś po mnie ,bo ja tez mam z tym problem,mam zapalenie żoładka i zawsze miałam przykry zapach z ust.Nie mam bakterii helictobacter.Może ja czyms zaraziłam?Czy ma to zwiazek z tym migdałem ? czy ją zarazić mogłam jakąś grzybicą czy czymś innym a może to na tle nerwowym czy też dziedziczne przekazanie choróbska okropnego i gdzie ja mam się z tym udac i co robić? PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny powinien zaproponować wykonanie gastroskopii, zmian będzie się szukać już od przełyku. Oprócz tego można wykonać zdjęcie RTG kl. piersiowej, aby zobaczyć, czy nie ma patologii w obrębie płuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Zgadzam się z matem - trzeba zrobic gastroskopie zobaczyc czy nie ma nadzerki, refluksu, wrzodów - wszystko trzeba sprawdzic, dobrze tez zrobic wymaz z gardla czy nie ma grzybicy gardla, jezyka itp. i zbadaj zabki czy ktorys sie nie psuje i nie powoduje takiego zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z synem, ma 8lat ciagnie sie to juz okolo 3lat, chodze po lekarzach,jest po wycieciu migdalka,2razy mial robione usg na refluks,RTG zatok,zaznacze ze przy tym boli go glowa,wiec wybieramy sie jeszcze raz na rtg zatok,tomokomputer,,okulista. Gastrolog Byl jakies 3m-ce temu i bylam w szoku po wypowiedzi lekarza,powiedzial zeby przebadac dziecko nie stac mnie,ani szpital i kazal kupic listerine i plukac jame ustna, syn ma zdrowe bez pruchnicy ubytki wyleczone,Robilam mu tez test na helikobacter byl ujemny. Tak naprawde to sama ustalam co zbadac,zaden lekarz nic mi nie doradzil i nikt nie powiedzal jaki moze byc objaw,wiec badam dziecko i do lekarza rodzinnego chodze ciagle po skierowania.Ciagle nie mam jasnego obrazu jakie sa przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariola

ja muszę z tym coś zrobić,bo mi jest jej szkoda .W przedszkolu już dzieci wyczuwają od niej ,ale przeciez to nie jest jej wina.Własnie idziemy 16 maja do laryngologa i będziemy robic wymaz z gardła.Wolałabym chyba to grzybicę bo nie wiem czy gastroskopię zniesie.Boi sie zastrzyków a co dopiero to.Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Nam doktor kazał płukać jamę ustną Eludrli.Kupię jej dziś Aptizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolu, mam ten sam problem. Mojemu 4-letniemu dziecku od jakiegoś czasu brzydko pachnie z buzi. Jest tak cały czas, nawet po umyciu zębów. Ponieważ ja także mam nieprzyjemny oddech (od wielu lat) z uwagi na chore przyzębie zaczęłam podejrzewać, że przeszło to ze mnie na dziecko. Bardzo się martwię. Byliśmy już u stomatologa* okazało się że z ząbkami i dziąsłami jest wszystko ok. Innych badań jeszcze nie robiliśmy. Napisz, proszę czy coś wyszło Wam z wymazu z gardła. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariola

Witam Cię Beatko.Właśnie wróciłam ze szpitala,gzie robilismy wymaz z gardła bo u nas w przychodni tego nie robią a niewiem czemu.Jutro znów zapisujemy sie do laryngologa bo mam wyniki badań, wyszło mi jakieś s,tam napisane streptococcus pyogenes zerknęłam w internet i okazuje sie że jest tu jakas bakteria pacorkowiec.które trzeba leczyc antybiotykiem.Może żle powiem ale z jednej strony wolałabym żeby było to właśnie bo jak pomyslę że już jej z tego nie wyleczę i będzie miała problemy z rówieśnikami a potem nawet z płcia przeciwną to aż mi się chce płakać.Postaramy się to świństwo zniszczyć,i ty też pisz Beatko jakie kroki podejmujesz w tym leczeniu.Może razem będzie lepiej.Może zabardzo poszłam w dalsze życie dziecka ale niestety to jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Zdrowie dziecka i jego szczęście jest bardzo ważne dla rodzica. Ja też chcę znaleźć przyczynę tego przykrego oddechu. Chcę by moje dziecko normalnie funkcjonowało wśród rówieśników i nie było wyśmiewane. Oczywiście napiszę o przeprowadzonych badaniach i ich wynikach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Mariolu. Mamy skierowanie do laryngologa i udajemy się do niego w przyszłym tygodniu. Napisz, proszę co powiedział Twój laryngolog na wynik z wymazu z gardła, na temat bakterii streptococcus ... * czy ona może mieć związek z nieprzyjemnym oddechem, jakie ew. zalecił leczenie itd. Jeśli to nie problem, proszę podaj mi swój e-mail - chyba wygodniej będzie nam kontynuować dalszą korespondencję mailowo. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariolu. Byliśmy u laryngologa , jednak on niczego podejrzanego nie dopatrzył się w gardle. Stwierdził, że migdały są jeszcze małe. Wymazu z gardła nie pobrał. Czyli nadal jesteśmy w punkcie zerowym. Nie bardzo wiem co teraz robić. Moje dziecko jest za małe na ew. badanie żołądka. Wiesz, przeczytałam kiedyś, że dziecko ma florę bakteryjną po mamie. I to jakby się potwierdza. Ja i mój syn, Ty i Twoja córka - mamy ten sam problem. Mariolu, zapytam jeszcze: a czy Ty mając problem z żołądkiem (tak napisałaś w pierwszej wiadomości) leczysz się jakoś, leczyłaś ? Były tego efekty? Proszę, napisz jak wygląda obecnie sytuacja u Was. Czy zrobiłaś w międzyczasie inne badanie swojej córce? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyto, napisałaś, że masz z synkiem ten sam problem co ja i Mariola. Zrobiłaś już wiele badań i nic nie wyszło* nie udało się znaleźć przyczyny brzydkiego zapachu z ust. Mam pytanie: czy ten przykry objaw dotyczy wyłącznie Twojego dziecka? Czy Ty też masz z tym problem? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolu, codziennie odwiedzam tę stronę z nadzieją, że pojawi się Twój wpis. Od ponad dwóch miesięcy milczysz. Być może masz jakiś konkretny powód. Bardzo chciałabym abyś w końcu napisala choć kilka słów .... U mnie nic się nie zmieniło więc nie mogę nic napisać. Może Tobie udało się coś ustalić? Liczę że wkrótce się odezwiesz. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi zarażone jest TASIEMCEM KARŁOWATYM. Niestety nie zdają sobie z tego sprawy. Badania kału nigdy go nie wykazują poniewaz ulega strawieniu w jelicie ,a jaja SA bardzo delikatne. Leki przeciwpasożytnicze pomagają tylko na ok. 2 tyg. ponieważ odnawia się co 14-20dni. Najlepszy w leczeniu niclosamid z tym, ze trzeba powtarzać co 10 dni kilkakrotnie. Ale najlepsze są zioła. Przeanalizujcie dolegliwości swoje i rodziny. Zarażania występują rodzinnie lub na określonym terenie. Bezsennośc, bóle brzucha, drgawki, brak apetytu (ale niekoniecznie), wychudzenie (ale niekoniecznie), nudności, wymioty, ogólne zmęczenie, apatia, u dzieci nerwowość, zaparcia/ biegunki, nocne poty, niespokojny sen, zgrzytanie, zapach z ust czasem przyspieszone bicie serca. Te objawy mogą występować ale nie muszą. Uszkadza kosmki jelitowe które są odpow. za wchłanianie i może dojść do nietolerancji pokarmowych, wysypek, trądziku. Po wielu latach zarażenia dochodzą inne dolegliwości ponieważ organizm stale jest pozbawiany witamin i minerałów. To co najlepsze z pokarmu zjada pasożyt. Ten program moze postawić Was na nogi. Działa na różne pasożyty. Link http://alternatywnie-zdrowa.blogspot.com/2012/01/pasozyty-zmora-wspoczesnych.html W trakcie kuracji może pogorszyć się samopoczucie ale to znak że odblokowały się stany chorobowe i trzeba to przeczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Mariolu, mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz i przeczytasz moją wiadomość. U nas bez zmian. Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialne za przykry zapach są bakterie bytujące w jamie ustnej. W jamie ustnej każdego człowieka znajduje się ok. 700 rożnych bakterii, wykrycie tych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach jest niemożliwe czy też bardzo trudne. Pozostaje nam tylko (bardzo to przykre) pogodzić się z tym co nas dotknęło i nauczyć się z tym żyć. Naprawdę nie jest to łatwe, zwłaszcza, że dotyka naszych niewinnych dzieci. Nie ma chyba dnia abym nie myślała o tej przykrej dolegliwości i o tym jak bardzo szkoda mi mojego synka. Gdybym tylko mogła zrobiłabym wszystko aby mu i sobie pomóc. Ale jest to poza moim zasięgiem. Kończąc życzę Tobie i Twojej córce, pomimo trudnej codzienności wiele radości, miłości i uśmiechu. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mamusia synusia

WItam, u mojego 3 letniego syna tez pojawil sie przykry zapachz ust. Z dnia na dzien dosłownie. Na razie jestem na etapie szperania w internecie. PIszcie jesli macie ten problem i z tym walczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja córka ma 21miesięcy i też od jakis 3tygodni ma nieprzyjemny zapach z ust do tego często ziewa seriami,dostala wysypkę na nogach a kał zrobił się rozlużniony i ze śluzem.no i oczywiście mniejszy apetyt temu wszystkiemu toważyszy.czy ktoś wie co to oznacza?bylam z nią teraz 5dni w szpitalu robili badania i nic nie wychidzi.a i do tego co kilka dni gorączka sie pojawia.proszę o odpowiedz jesli ktoś wie co to może byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam często z forów wiec opisze przypadek mojego synka. brzydki zapach z ust miał od około 1,5 roku, zęby mu myłam około 10 razy dziennie bo ma próchnice i tak myślałam ze to z tego powodu. w końcu poszłam do lekarza ogólnego, pani stwierdziła ze możne to robaki a może refluks , ale w pierwszej kolejności dała skierowanie do laryngologa. u laryngologa okazało się iz zapach wydobywa się z nosa--- możecie to sami sprawdzić, lekarz widział iz dziecko ma narośl w środku w przegrodzie, dostaliśmy skierowanie do szpitala. i w szpitalu następny laryngolog przez około 20 minut wyciągał ta narośl która okazała się być małą ok. 0,6 cm wełniana kulką- cała zaropiała, ta kulka była bardzo głęboko i mój syn z nią tak długo chodził. teraz ma 3,5 roku wiec zapewne wepchną ja w żłobku. taka sama historie jak nasza miała sąsiadka z własna córka, ona jej ponadto ciągle chorowała i była u paru laryngologów, dopiero 5 lekarz laryngolog w szpitalu zauważył iz dziecko ma zatyczkę od długopisu w nosie. te przedmioty ciężko zauważyć bo obrastają tkanka, przylepiają się do kanałów, dziecko nie umie wydmuchać jednej przegrody. pewnie przyczyn zapachu brzydkiego jest wiele, jednym z nich możne być obce ciał w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wątek stary, ale może pomoge podpowiedząa: grzybica jest najczęstsza przyczyną wielu schorzen, w tym przykrego zapachu z ust. Candida. Poczytajcie o tym, i nie dajcie sie zbyc lekarzom,bo ci najczesciej ten problem bagatelizują lub nie maja wiedzy na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×