Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guzek w okolicach penisa


Gość Konrad z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konrad z Radomia

Mam 16 lat wczoraj zauważałem, że w miejscu, z którego *wyrasta* penis po lewej stronie, obok żyły biegnącej do członka mam mały guz. Jego średnica nie przekracza 8 mm szczerze mówiąc nie wiem dokładnie, kiedy się pojawił, bo nigdy nie odczuwałem bólu w tym miejscu. Guz jest widoczny i ma spore podstawy pod skórą. Co to może być? W jaki sposób, jeśli to konieczne można to najlepiej leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze postępowanie zależy od wstępnego rozpoznania. Aby jednak postawić rozpoznanie trzeba Cię zbadać, bo guzki w tym miejscu mogą być bardzo różnego typu. Trzeba skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Z tego, co opisujesz możliwe, że jest to guzek typu tłuszczaka lub powiększony węzeł chłonny. Niewykluczone, że jest to też przepuklina pachwinowa. Rozpoznanie może, być postawione po badaniu przez obmacywanie lub ewentualnie USG. Taki guzek może wymagać leczenia typu zabiegowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojony

czesc mam 18 lat i mam ten sam problem wczoraj podczas kompieli zauwazyłem w siebie jakby guzek w tym samym miejscy nie widac tego ale dotykajac czuc pogrubienie byłes z tym u lekarza co to moze byc bo zaczynam sie martwic dodam jeszcze ze jak dotyka sie mocniej to lekko boli prosze o odpowiedz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja! idz do lekarza pierwszego kontaktu chyba ze peniasz sie hehe to siedz w domu i czekaj az ci fiutek odpadnie! BIEGIEM DO LEKARZA on Cie zbada i wysle do chirurga albo przepisze jakies medykamenty. Ja dzisiaj w robocie nosilem ciezkie rzeczy wczesniej czulem pieczenie prawej nogi a dzisiaj zauwazylem opuchlizne. Jest mozliwosc ze przepuklina wchlonie sie sama ale radze smigac do lekarza on zdiagnozuje wystawi leki albo skieruje do chirurga. Nie ma sie czego bac:) Obowiazuje tajemnica lekarska i do tego lekarz widzial mnostwo ptakow wiec zaskoczony nie bedzie a lepiej dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedyś mały guzek, chyba guzek *D ale go nie ruszałem i teraz go nie ma. Nie wiem co to było ale się ode mnie odczepiło bo nigdzie tego nie widze. Mam za to od ponad roku mleczne plamki na żołędziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, miesiac temu mialem ropien pod pacha, zostal naciety i usuniety, teraz cos bardzo podobnego do ropnia i guzka opisywanego wyzej wyroslo mi w okolicach penisa, czy mozliwe, ze to znowu jest ropien i czy ten tez bedzie musial byc nacinany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×