Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki w żołądku i refluksowe zapalenie przełyku z nadżerkami


Gość wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Stwierdzono u mnie po badaniu gastroskopii nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz refluksowe zapalenie przełyku C1 M5.Przełyk cztery linijne nadżerki o szerokości 3 mmi długości 5 cm linia Z nieregularnie położona na fałdach żołądka.Czy jest szansa wyleczenia i jaką dietę stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę poradzić z mojego doświadczenia. Miałam nadżerkę która mi się zrobiła z głodu, długo jej nie leczyłam a potem nie chciała się goić. Przez półtora roku prawie w ogóle się nie goiła. Myślałam już o najgorszym. nie pomagała dieta, rozgotowane mięso, śmietana kremówka, zjadłam tony lekarstw i nic. Mnie pomógł pstrąg. Jego mięso ma jakieś cudowne właściwości, może dlatego że jest miękkie i ma dużo białka. Ja go przyrządzałam na patelni grillowej ale może w innej postaci też pomaga. Jeden taki obiad, cały pstrąg i mój wrzód potrafił podgoić się natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marlena że na wielu forach szukasz porady.Miałem stan zapalny żołądka z nadżerkami,stwierdzone gastroskopią.Leczenie-jakieś Lanzule,Panogastriny,Controloc,wszystko dawało radę na jakiś czas,później wszystko wracało do normy,czyli bóle żołądka,nudności osłabienie,niechęć do jedzenia itp.W końcu postanowiłem coś z tym zrobić,skoro chemia nie daje rady to trzeba spróbować metod *ludowych*.Udałem się do medycyny chińskiej,gdzie pani doktór(chinka)stwierdziła u mnie silny stan zapalny z nadżerkami,oraz stan zapalny jelit(j.drażliwe)I nie trzeba jej bylo gastroskopii i innych cudów.Ma swoje metody bezbolesne.Zaaplikowała mi zioła,do tanich nie należą bo dawka na 12 dni to 100zl,ale już po ok dwóch tygodniach odstawiłem całą chemię!Dodatkowo pije już trzeci tydzień sok z owocu Noni.I powiem wam ,że pozwoliłem sobie po dwóch miesiącach kuracji na mięso z grilla,kiełbaskę i...piwko :D myślałem że będę się zwijał z bólu,że zgaga wypali mi przełyk,ze wogóle bedzie krecha...a tu NIC!NIC!NIC! Mogę powiedzieć że żolądek mnie nie boli,nie mam wzdęć,nie mam piekącego bólu,nie mam zgagi,stolec w miarę się wyrównał i jelita nie głupieją,jestem hepi!!!Z rozmowy z chinką dowiedziałem się ,że te zioła koją żołądek,szybciej usuwają pokarm z żołądka co nie pozwala na zaleganie i wzrost kwasów w żołądku, co jest główną przyczyną nadżerek.Aha,jeszcze powiem wam że nie trzymam jakiejś ścisłej diety.Unikam tylko ostrych i pieczonych potraw i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana:-(

cześć Jacek możesz dać namiar na ta lekarkę ? Mój chłopak na nadżerke na żołądku ciągle w szpitalu leży w dodatku doszły teraz krwawienia z tej nadżerki nie wiem już gdzie szukać pomocy jak leki nie pomagają:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po badaniu gastroskopi w opisie jest przełyk bez zmian linia regularna , przesunięta ok.5 cm powyżej odnóg przepony, powyzej niej uwidoczniono pojedyncze nadżerki zktórych pobrano wycinki do badania h-p .wypust hypokinetyczny , nie trzyma powietrza przy insullacji .jeziorko śluzowe skąpe klarowne , ułozone w dnie . prosze może ktoś juz to przerobił i udzieli mi rady pomocy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,mnie pomogły zioła chińskie,które nawet leczą krwawienie z żołądka.Zrobiłam kuracje miesięczną i jestem jak nowo narodzona. Nie wierze w żadne Omeprazole i inne. Zmniejszają wydzielanie kwa- sów żołądkowych i w tym momencie zaczyna się problem z trawieniem czegokolwiek. Nie tędy droga. Służę pomocą, mam dobry dostęp do tych ziół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.A jakie to sa zioła? Mam zdiagnozowane wrzody żołądka,nadżerkę i zapalenie żołądka.Do tej pory ratowały mnie tabletki przepisane od lekarza .Teraz mam tak silne bóle nawet po tabletkach.Od wczoraj pije olej z czarnuszki i dziurawca.Można powiedzieć że jest trochę lepiej.A na co Ty się leczyłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam boli mnie z prawej strony łopatki podczas połykania pokarmów Rtg klatki piersiowej ok czekam na badanie gastroskopii ,nie miewam objawów refluksu czy to może bć rak przełyku?Miał ktoś może coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×