Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego


Gość smutna_24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smutna_24

Witam serdecznie. Miesiąc temu zostało u mnie zdiagnozowane ostre zapalenie wyrostka. Został przeprowadzony zabieg wycięcia, bez żadnych powikłań, na 4 dzień po opracji byłam już w domu, 7 dni później ściągnięto mi szwy. Diete stosowałam przez ok 2tygodnie, powoli wracajac do poprzednich nawyków żywieniowych. Zaczęłam w miare normalnie funkcjonowac, nie dźwigałam, jednak lekkie zakupy i obowiązki domowe juz zaczelam wykonywac. Jednak od jakiś dwóch dni dostaje dziwnych bóli w miejscu wyciecia wyrostka. Ból jest bardzo podobny do tego sprzed operacji: lekkie klucie, nasilające sie przy oddychaniu, zginaniu. Na poczatku odczuwałam go tylko chwilami, jednak od wczoraj praktycznie nie ustępuje. Nie mam żadnych innych niepokojących objawów ani podwyższonej temperatury. Jedyne podejrzaną rzeczą może być zgrubienie nad blizna pooperacyjna (jednak mam je od poczatku więc nie zwracałam na to uwagi). Mogę dodac jeszcze, że od czasu operacji dopiero teraz dostałam miesiaczke. Jednak ten ból nie przypomina w żadnym stopniu bóli miesiączkowych. Nigdy wczesniej podczas okresu nie bolał mnie jajnik w tym miejscu i wydaje mi się że ten ból jest zlokalizowany wyżej, właśnie w miejscu wyrostka. Bardzo boję się, że może to być jakiś nowy stan zapalny.. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, co mam robić w takim przypadku? Za bardzo nie mam możliwości w tym tygodniu udania się do lekarza. Czy mi to nie zaszkodzi jeśli przeczekam tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Twoje objawy mogą być związane z nieprawidłowościami w obrębie blizny. Sugerować o tym może narośl na bliźnie. Zmiany w organizmie związane z miesiączką również mogły wywołać ból. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ulegną nasileniu konieczna będzie kontrola u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×