Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel skórzasta oka dziecka


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zadać Panu jeszcze jedno pytanie. Mianowicie: co sie dzieje z oczkiem mojego synka? Oczko łzawi, a łzy zostają w oku (oko wygląda jak wypełniona studzienka). A dokładniej, gdy synek płacze łzy ze zdrowego oczka płyną po policzku, po czym oczko *wysycha*, z oczka *chorego* łzy zostają w środku, wypłyną po delikatnym naciśnięciu pod lub po potarciu oczka. Łzy wydają się jakby były gęściejsze. Nawet po godzinie od płaczu zdrowe oczko jest suche a *chore* nadal wypełnione łzami. Teraz zauważyłam, że nawet, gdy maluszek nie pałcze *chore* oczko ma wypełnione łzami. Również często trze to oczko, po czym jest zaczerwienione. Martwi mnie fakt, że te łzy zostają, nie wypływają, widać je gołym okiem, bo wypełniaja oczko *po brzegi*. Prosze o poradę. Prosze jeszcze o wyjaśnienie co to jest ta torbiel skórzasta, bo w internecie pisze, że to jakiś potworniak (nowotwór) i skąd ona się mogła wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z objawów, które obecnie Pani przedstawiła wynika jednak, że torbiel wywodzi się rzeczywiście z przewodów łzowych. Torbiel albo uciska albo zawarta jest w zakresie dróg odprowadzających łzy z worka spojówkowego oka. Torbiel skórzasta to potworniak czyli nowotwór występujący w innych regionach ciała (nie w okolicy oka) i nie jest to zazwyczaj zwykła przestrzeń płynowa wypełniona jednorodna cieczą. Dlatego to raczej nie torbiel skórzasta lecz torbiel wywodząca się z dróg łzowych. Musi Pani w chwili obecnej być pod stała kontrolą okulistyczną i okuliści powinni zajmować się tą przypadłością. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×