Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drgawki i utrata świadomości a padaczka


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wieczorem wraz z rodziną przeżyłem przerażający atak mojego taty. Około godziny 3:00 w nocy usłyszałem, dziwne odgłosy w jego sypialni - jakby się trząsł na łóżku. Nie reagował na głośne wołanie a po zapaleniu światła zobaczyłem jak leży na łóżku z wyciągniętą prawą ręką do przodu (leżał mniej więcej na lewym boku), trząsł się, ciężko było mu złapać oddech, z kącika ust leciała ślina, zmoczył prześcieradło. Szybko obróciliśmy go dokładnie na bok, zadzwoniliśmy po pogotowie i w trakcie czekania na karetkę staraliśmy się złapać z nim kontakt. Początkowo bezskutecznie. Po obróceniu taty na bok, zaczął bardzo ciężko oddychać przez nos, głośno przełykać ślinę, szczękę miał mocno zaciśniętą. Był lekko przepocony a na skroni wyszła mu żyła. Po jakimś czasie około 10-15 minut zaczynał łapać stopniowo świadomość, otwierać oczy, rozglądać się, zaczął drapać się po nosie. Kiedy panowie z pogotowia weszli do mieszkania tata był już praktycznie przytomny ale nie do końca świadomy. Miał problemy z mówieniem, nie wiedział co się dzieje, usiłował wstać mimo naszego odradzania. Po pierwszy badaniach ciśnienia i stężenia cukru we krwi tata chciał pójść do ubikacji. Pomogliśmy mu wstać i poszedł za potrzebą. Po około 15 minutach po przyjeździe pogotowia tata był już prawie normalny. Rozpoznawał nas po imieniu, dziwił się dlaczego całe to zamieszanie, był zaszokowany. Pomogliśmy mu się ubrać i poszliśmy do karetki. W szpitalu wstępną diagnozą była padaczka. Tata pamięta wszystko od momentu kiedy pomagamy mu się ubierać czyli niewiele. Moje pytanie brzmi czy padaczka jest właściwą diagnozą? tata nigdy wcześniej nie miał takiego ataku. Ma nadwagę i mało ruchu - siedzący tryb życia. W jego torbie (ze zdziwieniem, raczej był okazem zdrowia) znaleźliśmy następujące lekarstwa: - Rantudil Retard (lek przeciwbólowy i przeciw zapalny) - Ketores (lek na schorzenia reumatyczne) - Nolpaza (lek na refluksowy stan zapalenia przełyku) - Tolperis (lek na zmniejszenie napięcia mięśni poprzecznie prążkowanych) - Tensart (lek na nadciśnienie tętniczne samoistne) - Chlorchinaldin Nie wiedzieliśmy że tata bierze jakiekolwiek lekarstwa. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×