Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod sutkiem po tabletkach na doping


Gość maks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Ok. miesiąca temu wyczułem guzek pod sutkiem, mam 25lat (mężczyzna). Trenuje na siłowni, przez okres 3 miesięcy stosowałem doping (testosteron Prolongatum oraz 200 szt. tabletek dianabolu) po odstawieniu tych leków 3 miesiące pozniej poczulem wyczuwalny, bolący przy dotyku guz. Na początku był mniejszy teraz jakby się troche powiekszyl, bol odczuwal tylko przy dotyku, zaznacze ze nie jest to dosyć spory bol ale jednak go czuje. Tydzien temu bylem u lekarza internisty i zlecil mi badania, usg gr. piersiowych, jamy brzusznej, ekg,rtg kl. pier., morfologie, mocz. Wszystkie te badania prócz morfologi i usg wykonałem, na te pozostałem muszę niestety czekac 3 tygodnie (NFZ) , Gdy tylko wyczulem guzek kupiłem Tamoxifen i biore go do dziś, zostaly mi 4 tabletki. (Guz ok. 1-2cm). Mam pytanie czy to cos groznego? Rak, włókniak, Ginekomastia? Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc poprzez opisanie. Jest dosyć sporo informacji w internecie, ale niestety nie mojego przypadku. Dziekuje bardzo i Pozdrawiam Maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Tego typu zmiany mogą występować na tle hormonalnym. Warto zbadać poziom prolaktyny. Bez badania USG oraz pobrania biopsji trudno coś stwierdzić na temat pochodzenia guza. Przyjmowanie tamoxifenu wydaje się być nieuzasadnione. Stosowanie jakichkolwiek leków na receptę bez konsultacji z lekarzem jest nierozsądne. Wykonaj komplet badań i udaj się na ponowną wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×