Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz barku, ramienia i łopatki po upadku


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem: Ostatnio potknąłem się i niefortunnie upadłem bokiem (częścią pleców) na wyprostowaną rękę i siła była taka, że bark i kark jeszcze ciągnęło do tyłu od momentu samego upadku. W momencie upadku słyszałem wyraźne chrupnięcie, co brzmiało przerażająco. Ręką i bark bolały niesamowicie, drętwiała, była bezwładna, ale z czasem robiło się lepiej, jedynie ból rwał. Pojechałem do szpitala i wytłumaczyłem, jak mnie boli (trudno było mi zlokalizować ból), a chirurdzy stwierdzili, że zrobią mi rentgena stawu barkowego... zdjęcie nie wykazało żadnego złamania, po lekkim obejrzeniu (1 minuta przez pana doktora) stwierdził, że to stłuczenie, że mam smarować żelem, stosować leki przeciwbólowe... Okej, ból w zasadzie mija, lekki kucie czasem czuję, ale nie jest *rwiste*, jedynie rankiem (póki co) mam leki problem, kiedy zginam przedramię w łokciu pod kątem 90 stopni i wtedy ramie podnoszę do góry, wtedy czuje, jakby prąd (głownie w ramieniu), kucie, ale potem to mija. Niestety, w tej samej pozycji wydobywa się dziwny dźwięk strzelania/ ruszania się kości, jakby na granicy barku (gdzie jest ta gulka) i ramienia... nie wytwarza to żadnego bólu, ale uczucie jest bardzo dziwne. Byłem z tym problemem po tygodniu czasu u pana doktora, który nastawia... pociągnął mnie, sprawdzając, czy mnie coś boli, ale nic... mój zakres ruchu jest w porządku i powiedział, że to było mocne stłuczenie, że ból całkowicie przejdzie, mam tylko nie nadwyrężać stawu, ew. basen, sauna, oczywiście żel (stosuję volatren) oraz biorę tabletki voltaren lub atlacet ice, aby schłodzić... Pytanie, czy wszystko póki co przebiega prawidłowo i czy te kości też wrócą na swoje miejsce? Czy takie są objawy stłuczenia, ew. naderwania ścięgien/ wiązadeł/ mięśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Gojenie się tego typu dolegliwości może trwać wiele tygodni. Skoro lekarz stwierdził, że wszytko jest w porządku to powinieneś mu zaufać. Stosuj się ściśle do zaleceń oraz udaj się na wizytę kontrolną w odpowiednim terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dobromir

W razie czego jeżeli postawił błędna diagnozę tobie zostanie ból i rozproszone ramię usłyszysz po czasie ze tyle czasu masz to już ze miałeś czas się przyzwyczaić tak było w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×