Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel lewego najądrza a produkcja testosteronu oraz powiększone, twarde jądra ze zmianą na powierzchni


Gość Łukasz B.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz B.

Witam, wykryto u mnie (okolo czterech lat temu) torbiel lewego najadrza. Wykryto ja przy okazji badania urologicznego zwiazanego ze stulejka. Lekarz zalecil usuniecie, ale zaniedbalem zarowno zabieg usuniecia stulejki jak i samej torbieli. zauwazylem, ze od kiedy ja mam, nie odczuwam az tak wielkiej przyjemnosci z uprawiania seksu (tak samo jest z onanizacja) jak bywalo to wczesniej. Czy ma to zwiazek z ewentualna zmniejszona produkcja testosteronu zwiazana z ta wlasnie torbiela? Czy torbiel najadrza moze powodowac spadek produkcji testosteronu? Dodatkowo pojawil sie *pecherzyk* na prawym jadrze (wiekszym prawie dwukrotnie od lewego), pecherzyk umiejscowiony jest z boku, jest twardy ale nie boli, ma okolo 1 cm dlugosci i zapewne 2mm szerokosci, z tym, ze pojawil sie stosunkowo niedawno. Na lewym jadrze nie ma zadnych zmian, poza wspomniana polaczona z najadrzem (zdaje mi sie, iz kanalikiem nasiennym) torbiela. Dodatkowo niepokoi mnie fakt, iz oba jadra nie sa sprezyste, a twarde. Przechodzilem wiele *urazow* jader (durny kolega z podstawowki, ktorego ulubionym hobby byl wyjatkowo mocny kopniak w jadra). Dodatkowo jezeli nie dojdzie do ejakulacji po rozpoczetym stosunku czy tez onanizacji odczuwam bol obu jader oraz jamy brzusznej. Uprawiam kulturystyke (nie stosuje sterydow) i co prawda przyrosty mialem przez dluzszy okres fenomenalne (i nie mowie tu nawet o wstepnym okresie gdzie przyrosty sa z natury duze, owe przyrosty byly stale i utrzymywaly sie przez dwa lata), ale od ostatniego roku zaliczam glownie spadki masy nawet po smiesznie krotkiej przerwie od treningow, a przyrosty sa znikome. Przydazyly mi sie nawet zaburzenia erekcji, podczas gdy seks moglem uprawiac ponad dwie godziny. Martwi mnie mozliowsc zaistnienia spadku produkcji testosteronu zwiazanego z torbiela (jezeli takowy wystepuje). Moje przyrosty moga byc spowodowane tym, iz jestem endomorfikiem (z kolei moj *endomorfizm* moze byc spowodowany spadkiem produkcji testosteronu - otluszczenie wokol talii). Generalnie sam siebie wpedzam w bledne kolo, zadajac sobie co raz wiecej pytan, na ktore, jako laik, nie posiadam, odpowiedzi. Staram sie o wizyte w dwoch niezaleznych poradniach urologicznych, ale zanim to nastapi chcialem ukoic nerwy, prosze wiec o pomoc w wyjasnieniu sytuacji, przynajmniej hipotetycznie. Torbiel wykryto w wieku 16 lat. Mam 173 cm wzrostu (ogromny skok wzrostu w wieku dzieciecym, przerastalem rowiesnikow o prawie, ze polowe, przy czym w okresie poprzedzajacym wykrycie torbieli moj wzrost zupelnie sie zahamowal - w wieku okolo 14 lat), 78 kg wagi, 20 lat. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś podczas *sikania* zauważyłem Kulkę połączona z lewym jądrem. Jest mała, na oko 2cm na 1 może nawet i mniej. Co to może być? Wstydzę się iść do lekarza czy powiedzieć mamie: _ Mam 14 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×