Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie dodatkowych kości łódkowatych ze stopy


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2018 o 02:50, Gość Ewa napisał:

Witam. Czy ktoś w ogole jest zadowolony z tego zabiegu?*/ Szukam w internecie jakiegos świeżego fora, ale nikt nic, tym gorzej bo zaczynam sie zastanawiać czy ludzie nie operują sobie tej dodatkowej kości. Sama jestem 3tygodnie po zabiegu i obawiam sie, że ten ból (w tym momencie juz do zniesienia) pozostanie ze mna na stale. 6 tygodni szyna, ktorej juz znieść nie moge. Dodatkowo raz dziennie zastrzyk w brzuch przeciwzakrzepowy, przez 35dni. Pomału brakuje sil, do tych kul i szyny gipsowej. Szwy zdjęte (8) ciekawe co dalej.. Boli mnie caly piszczel i stopa... Gdyby ktos tu byl zainteresowany jeszcze to moge wyslac zdjecia*) pozdrawiam

Ewa proszę prześlij mi zdjęcia. Moja 12 letnia córka ma diagnozę-kość łódeczkowata w obu stopach do usunięcia do 16 roku życia. To opinia jednego znanego gdańskiego lekarza. Drugi nie poleca operacji, preferuje przyzwyczajenie się do dyskomfortu i pilnowanie, by w przyszłości nigdy nie bylo nadwagi, bo to pogłębia wadę. Szukamy w Polsce specjalisty do którego jesteśmy gotowi pojechać z córka po trzecią opinie. To poważna sprawa, jak czytam z tych wypowiedzi. A lekarze to bagatelizują, zapewniając mnie o 20 min zabiegu (dwie stopy+dwie operacje) i 2 tygodniowym unieruchowmieniu. Proszę o zdjęcia: dolce_gabana@interia.eu Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja joanna
W dniu 12.05.2018 o 08:53, Gość J napisał:

Witam kto w Poznaniu operuje kostki lodeczkowate stop ?

Tez szukam. Mialam skierowanie na operacje 3lata temu ale podarlam ze strachu a teraz chyba poszlabym nawet prywatnie 😞

Mega bol. Najgorsze ze powoduje to brak ruchu a to znow nakreca nadwage i tak bledne kolo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu miałem  operację usunięcia nadmiaru kości łódeczkowatej prawej stopy. Jest to zabieg dużo bardziej inwazyjny niż się wydaje. Opuchlizna wokół rany pooperacyjnej nadal nie zniknęła, ale jest mniejsza. Ogólnie zabieg pozwolił mi w końcu normalnie funkcjonować. Wielokrotnie dzień po większym wysiłku nie mogłem stanąć na nodze, a do toalety rano szedłem na czworaka. Ból nie do opisania. Po operacji długo chodziłem o kulach. Do pełnej sprawności wróciłem po ok. pół roku. 

Teraz czeka mnie operacja drugiej nogi, która zaczyna o sobie dawać znać. I wiem że innego sposobu nie ma.

Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi rehabilitacyjne są tylko doraźne i niwelują wyłącznie objawy. 

Jeśli borykacie się z tym problemem, radzę podjąć się operacji nim będzie dużo gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem miesiac po operacji dodatkowych kości lodkowatych.

kule 2 tyg ,,, szwy 2 tyg ,,,, więzadło mm piszczelowego tylnego bylo przeszywane na obydwóch nogach  

Bol nie ustępuje - moge chodzić - ale z ciągłym bólem ;( ,,, ktory moze trwać nawet do 3 tyg - zobaczymy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madame Aleksandro

Madame Aleksandro, écrivez-moi s'il vous plaît si vous êtes déjà opéré et dans quel hôpital vous avez effectué l'intervention J'ai un cas identique et j'ai également peur d'une réhabilitation ultérieure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nastolatek z Poznania

Witam

Ja miałem taki zabieg, i do zdrowia wróciłem szybko, po miesiącu mogłem szybko poruszać się o kulach. A po dwóch miesiącach chodzić już bez niczego. Potrzebna jest rehabilitacja i dużo trzeba tą nogę ćwiczyć.

Ogólnie jest poprawa, noga nie boli w tej kości już wcale... Boli niestety sąsiednie ścięgno, ortopeda mówi że to kwestia czasu więc pozostaje mi czekać.

Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎13 o 19:31, Gość Olga napisał:

Ewa proszę prześlij mi zdjęcia. Moja 12 letnia córka ma diagnozę-kość łódeczkowata w obu stopach do usunięcia do 16 roku życia. To opinia jednego znanego gdańskiego lekarza. Drugi nie poleca operacji, preferuje przyzwyczajenie się do dyskomfortu i pilnowanie, by w przyszłości nigdy nie bylo nadwagi, bo to pogłębia wadę. Szukamy w Polsce specjalisty do którego jesteśmy gotowi pojechać z córka po trzecią opinie. To poważna sprawa, jak czytam z tych wypowiedzi. A lekarze to bagatelizują, zapewniając mnie o 20 min zabiegu (dwie stopy+dwie operacje) i 2 tygodniowym unieruchowmieniu. Proszę o zdjęcia: dolce_gabana@interia.eu Pozdrawiam Cię.

Również proszę o zdjęcia, mam ten sam problem. Jak po zabiegu? Pozdrawiam

carlossek1@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bezpośrednio po operacji wiadomo troszkę bolało, ale z czasem przestało, ani kość ani ścięgna nie dolegają. operacja musiała być bardzo dobrze przeprowadzona, bo podczas rekonwalescencji nic niepokojącego się nie działo. minęło już 5 miesięcy od zabiegu, jestem po rehabilitacji i stopa jest w pełni sprawna, bólu nie odczuwam, blizny też mało widoczne. leczyłam się u dr Pisarskiego, jeśli jesteście z Warszawy czy okolic to go bardzo polecam, przyjmuje w CM Medicum na ul Wysockiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Operacja przeprowadzona była w maju. Nie obyło się bez gipsu ponieważ do kości przyczepia się ścięgno mięśnia piszczelowego tylnego, które zostało przyczepione na nowo za pomocą kotwicy. Gips 3 tygodnie, orteza tyle samo bez stawiania na nogę. Po zdjeciu ortezy chodzenie o kulach z odciążeniem operowanej nogi plus wkładki do butów. Samodzielnie zaczęłam chodzić po około 2 tygodniach, dziś mijają kolejne 2 tygodnie(czyli razem miesiąc prób wracania do zdrowia). Stopa nadal boli przy chodzeniu jest to ból podobny, lecz mocniejszy do tego sprzed operacji. Na stopie nadal widać wypukłość nawet nie wiem czy nie większą, wygląda poprostu inaczej. Mam nadzieję że z czasem ból ustanie ale narazie myślę że jest za wcześnie żeby wyciągać wnioski, jakby nie patrzeć nadal jest świeżo po operacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może mi ktoś udzielić informacji jak długo czekaliście od momentu dania skierowania na ten zabieg??mi lekarz powiedział ,że to jest zabieg planowany więc pewnie poczekam trochę a dokładnie daty mi nie podał.Drugie pytanie bo akurat moja 12 letnie córka  ma te kostki w oby dwóch stopach ile musi minąć między jedną nogą aby usunąć z drugiej???czy dzieci dostają tylko znieczulenie czy usypiają też???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość C

Podzielę się moim doświadczeniem z usuwaniem dodatkowej kostki.
Kostka bardzo często bolała mnie do tego stopnia, że w tym czasie nie mogłam myśleć o niczym innym niż o tym bólu, na który nic nie pomagało.
Po prześwietleniu ortopeda skierował mnie od razu na zabieg. Miałam go w wieku 14/15 lat. Przy usunięciu kości, wykonano też plastykę ścięgien. Miałam znieczulenie ogólne, a zabieg trwał 15-20 minut. Ze szpitala wyszłam tego samego dnia. Lekarz powiedział, że mogę chodzić w zasadzie już nawet następnego dnia, (chociaż bolało, to wiadomo, najgorsze były trzy pierwsze dni), ale czułam duży dyskomfort przy stawianiu płasko stopy na ziemi, dlatego zaczęłam chodzić dopiero jakoś od piątego dnia, stopniowo przyzwyczajając stopę do normalnego ustawienia (wcześniej chodziłam po domu, skacząc na jednej nodze ; ) więc pomocne będą jakieś kule). Z każdym dniem było coraz lepiej, chociaż utykałam około miesiąca, minimalnie może do dwóch. Wszystko dobrze się goiło, nawet nie było jakiejś dużej opuchlizny. Teraz żyję z ogromną ulgą, czasem jedynie żałuję, że nie miałam usuwanych obu kostek, bo po całodziennych spacerach ta druga, chociaz bardzo rzadko, ale trochę pobolewa. Dodam też, że po zabiegu łatwiej jest mi kontrolować ustawienie stopy podczas chodzenia. Wcześniej wykrzywiała mi się do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Ewelina

Witam wszystkich tez miałam dwa lata temu operacje na tą kostkę ogulnie wcześniej mnie nie bolała tylko przeszkadzała w butach i zaczęła krzywić mi się stopa.Zrobiłam prześwietlenie i okazało się ze trzeba operować bo może być coraz gorzej z tą stopą.Teraz ogólnie jestem bardzo zadowolona tej decyzji czeka mnie jeszcze jedna stopa.A wczoraj byłam z córką 11 letnią i już ma to samo i teraz się waham czy poddać ja operacji :(. Bo wiem ze jest trochę cierpienia po zabiegu,ogólnie w szpitalu byłam 3 doby, gzie na 2 dobę już kazali mi spacerować w bucie ortopedycznym i o kulach, co teraz z biegiem czasu myślę ze to było dobre ponieważ szybo się wraca do sprawności fizycznej chociaż w bucie chodziłam 2 miesiące gdzie na noc ściągałam.Operacja była robiona w Lubaczowie a lekarz z Rzeszowa. Teraz czeka mnie jeszcze podjecie decyzji dla drugiej stopy ale na razie brak czasu. Pozdrawiam wszystkich i osobiści polecam z robić z tym porządek zero powikłań wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Где Вы ищите свежие новости?
Лично я читаю и доверяю газете https://www.ukr.net/.
Это единственный источник свежих и независимых новостей.
Рекомендую и Вам

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 11 dni po usunięciu kości łódkowatej w lewej stopie. Była dość spora i bolała. Zabieg był w Piekarach Śląskich, znieczulenie podpajęczynówkowe i zaraz po operacji dodatkowo blokada czucia w nodze. Drugiego dnia po operacji chodziłam o kulach próbując postawić  całą stopę na podłodze bez obciążania jej. 5 dobę po zabiegu byłam w domu.W zaleceniach mam unikać chodzenia, stopa ma być na podwyższeniu i oparta o ścianę czy coś innego pionowego oraz ćwiczenia stopy polegające na poruszaniu nią  do siebie i od siebie.Jutro ściągam szwy ( jest ich 7).Pierwsze dni po zabiegu były dość bolesne ale do wytrzymania. Dziś już jest całkiem znośnie, opuchlizna zeszła. Obyło się bez gipsu i innych niespodzianek. Jestem bardzo zadowolona na dzień dzisiejszy. Zobaczymy kiedy wrócę do pełnej sprawności ale póki co gojenie idzie bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×