Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po zjedzeniu kapusty


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, otóż od jakiegoś czasu po zjedzeniu jakiejkolwiek ilości gotowanej kapusty w potrawach (bigos, łazanki czy pierogi) boli mnie brzuch a właściwie jelita, ból pojawia się po jakiś 30 minutach od zjedzenia i jest to ból taki jakby pulsujący. Zazwyczaj jak wypiję miętową herbatę i wezmę no-spę to mi przechodzi. (po kiszonej kapuście nic mi nie jest) Dobrze wiem że kapusta należy do potraw wzdymających po których może boleć brzuch, ale problem jest w tym że te bóle pojawiły mi się od jakiś 2 lat wcześniej bardzo dużo jadłam np bigosu czy kapusty z grzybami bo je uwielbiałam i nic mi nigdy nie było. I moje pytanie brzmi: czy mam się czymś martwić, że takie bóle się tak nagle pojawiły u mnie? czy jest to czegoś oznaką że coś niedobrego dzieje mi się w jelitach? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż martwi mnie to (szczególnie że obecnie nawet po zjedzeniu jednego pieroga z kapustą mam silne bóle) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jakby Was tak bolały jelita to by Wam do śmiechu nie było... chyba po to piszę na tym forum żeby się czegoś dowiedzieć ( a nigdzie indziej nie znalazłam takiej informacji) i wiem dobrze, że niektórzy ludzie mają inne problemy, pewnie poważniejsze, ale ja mam taki i jest dla mnie problemem, więc proszę mi tu nie pisać o głupocie, bo nie napisałam nic w stylu *o jacie chyba umieram, bo zabolał mnie brzuszek, co mam robić?!* i tym podobne tematy.... skoro przez całe życie nic mi nie dolegało, a teraz nagle się zaczęło to chyba mam prawo się martwić, a Wy jak nie chcecie to nie czytajcie i zajmujcie się swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TakiTamChłopak

To samo u mnie. Kilka dni temu zjadłem koło godziny 18 dużo bigosu, a później do godziny 2 nie mogłem usnąć. Istna masakra - wzdyma żołądek, nie da się nic po tym zjeść. Na drugi dzień nastąpiły całodniowe bóle żołądka, jak tylko coś zjadłem, to zaraz się kotłowało, bolało jak diabli. Totalne rozregulowanie przez półtorej dnia, przez jeden talerz bigosu, i to wcale nie tłustego! Z tego co pamiętam, to w przeszłości już się zdarzały u mnie takie problemy, dopiero po ostatnim to powiązałem. Stanowczo wykreślam bigos z mojego jadłospisu - choć szkoda bo pełny gar nagotowany stoi i niestety się zmarnuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość takitamchłopak

Dodam że na drugi dzień kiedy tak mocno bolało, czułem się mocno osłabiony - mimo że jadłem normalnie (choć bolało) i bliski byłem nawet omdlenia (ciemność przed oczami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam corke , która kilka miesiecy miala ból brzucha i lekarze nie mogli sobie z tym poradzić . Robili badania , w koncu powiedzieli , ze problem jest z jej psychika . W koncu spotkoala kolezanke ktora miala podobne objawy i skierowala ja do swojego lekarza , dzieki temu w koncu ja zdiagnozowano , okazalo sie ze jest chora na chorobe Lesniewskiego crohna . Niestety jest nie uleczalna , miala operacje , i zalozona stomie . Warto zrobic sobie badania i wykluczyc to , w brew pozorom wiele osob na to choruje . Nikt sie nie przyznaje , warto znalezc dobrego lekarza , bo niewielu potrafi ja rozpoznac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam straszne problemy po zjedzeniu niektórych rzeczy */ jeśli po wypiciu herbaty pomagało to polecam zioła Fibra Vitale. Mi bardzo pomogły na bóle brzucha spowodowane nieprawidłową pracą jelit. Jeśli to nie pomoże to lepiej zgłosić się do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. ja miałam zawsze takie dolegliwości po kapuście i nie tylko. tylko jak byłam dzieckiem nie zwracałam na to zbytniej uwagi teraz mam 31 i ból mi dokucza bo po bólu odczuwam drętwienie kończyn. chwilowe ale to wszystko jest ze sobą powiązane.

przy jedzeniu kapusty polecam pić bardzo dużo wody mineralnej! koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez cierpię na jelito drażliwe. Po kapuście  kiszonej również wzdęty brzuch ze aż boli. Ale nie tylko po kapuście ale również cukier zbyt dużo błonnika i węglowodanów powoduje u mnie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne dolegliwości . Po prostu po pewnych daniach zaczyna boleć mnie żołądek . Mam też różne wzdęcia . W takiej sytuacji trzeba po prostu zrezygnować z tych produktów i zazwyczaj nie ma już więcej kłopotu . Po prostu pewnie żołądek pewnych składników nie do końca dobrze toleruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to tez-kiedys bed problemow jadlam

komose ryzowa I kapuste pekinska- Bol nie zamowity po!

Kiedyś dopadło mnie u teściowej- nie wiedziala co ze mną robić to dała mi buscopan ibs (dla jej mamy akurat)-minęło 

ale tez byłam u lekarza i są dwa powody:

1) to nie jest koniecznie problem z tobą lecz żywnością -to ze kiedyś jadłam bez problemu to nie oznacza koniecznie ze jestem uczuolna na jedzenie, lecz co w chodzi w jego skład (linia produkcji może coś mieć itd)

2) jakoś kobieta z PCOS mam możliwość na napady IBS i to jest nie to zdeterminowania co następnie będzie mi doskwierac

Mam nadzieje ze komuś to pomoże-bo wiem jaki to niesamowity ból

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×