Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śpiączka farmakologiczna i sepsa po operacji guzków jelita


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się dowiedzieć od osób ,które mają pojecie i mogą poradzić Sprawa wygląda następująco: Kobieta trafiła do szpitala wycinali jej guzki z jelita, lekarze po operacji byli bardzo zadowoleni ze zdrowia stanu pacjenta, rodzina zastanawiała się kiedy wypiszą już kobietę ze szpitala. Rany zaczęły się rozchodzić i szwy zaczęły pękać , zabrali kobietę nagle na drugą operacje czyszczenia ran. Lekarze twierdzą ,że kobieta była starsza, otyła( w nie dużym stopniu) i dlatego nastąpiły takie komplikacje pooperacyjne, co wydaje mi się podejrzane i tu chciała bym poznać opinie czy mógł to być błąd lekarza bądź pielęgniarek ,które jak lekarz nawet stwierdził * naucz się zakładać opatrunki i wróć tutaj* Do tego wszystkiego wystąpiła arytmia , kobieta leży w śpiączce farmakologicznej . Wkradła się do tego wszystkiego sepsa. Czy kobieta ma jeszcze jakieś szanse?? I czy mógł to być błąd lekarza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd lekarza! Zakażenia ran występują przez różne rzeczy takie jak nieprawdilowa dezynfekcja tych ran itd. Zdarza sie czasami, że nikt nie jest winny tylko, że nieszczęsliwie bakteria dostaje się do rany i dziękuję. Idealny przypadek. Jeśli chodzi o rokowania to są różne zależy jak jest stopień zaawansowanie sepsy czy dochodzi do wstrzasu septycznego. Jesli dojdzie do niewydolności wielonarządowej to niestety, ale nikłe szanse na uratowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źle i niesterylnie wykonali dezynfekcję rany, to czyja wina? A jeżeli bakteriami zaraziła się na sali operacyjnej podczas operacji, to czyja wina? A jeśli ktoś źle umył ręce, to czyja wina? Mój ojciec ma w tej chwili sepsę pooperacyjną i szukam instytucji, do której mogę ten fakt zgłosić, żeby przeprowadzili kontrolę, czy czasem nie występuje w tym szpitalu zbyt często sepsa. Pewnie pójdę do Sanepidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×