Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca stopa przy intensywnym chodzeniu przy nadwadze


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam, od pewnego czasu przy intensywnym chodzeniu następuje ból stopy i łydki, chodze dziennie około 3km, w ten sposób walcze z nadwagą, wiem że to może być od zbyt dużej wagi, no ale musze jakąś ją zbić, moje pytanie brzmi, jest jakiś sposób żeby załagodzić ten ból ? jakieś maści, masowanie itp ? dodam że po tym chodzeniu stopa jest lekko spuchnięta, ale tylko prawa, lewa jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciasne buty zapewne masz? polecam kijki do Nordic Walking, możliwe słabe krążenie , a więc przed wyjściem wyparz sobie nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. pamiętaj maście przeciwbólowe tylko są na chwile ... suplementacja Magnezu i Potasu * polecam produkty Naturell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, buty mam odpowiednie, rozmiar buta mam 50, moze to od tego ? nordic walking odpada, nie chce na starość jezdzic na wozku, krazenie mozliwe ze slabe, masc mi w ogole nie pomaga, wiem tylko ze jak juz rozgrzeje noge to nie boli mnie, jak np ide do parku z domu to boli, a jak wracam po odpoczynku to juz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało ruchu prowadzi do jazdy na wózku, tak więc tu nie masz wyjścia, z wagą w dół trzeba zejść, to już od Ciebie zależy , pamiętaj że ty sam dla siebie jesteś lekarzem.. a więc czas ograniczyć cukry, 4 posilki dziennie dość mało... i multiwitamina z minerałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o tym ze Nordic Walking, wynalazek bo ktoś musi zarobic, jest nei zdrowy na kręgosłup, ruszam sie duzo bo w pilke gram czesto i wtedy mnie nogi nie bola, tylko jak ide po twardym, asfalt, beton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wkladki ortopedyczne, kup sobie na internecie. Ja mam nadwage i plaskostopie i jak pochodze wlasnie to tragedia, stopy mi sztywnieja nei moge dale isc czue okropny bol. Do tego akis dziwny bol piety doszedl. Jak nosze wkladki jest troszke lepiej bo jest amortyzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×