Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Położenie jelit po operacji ropnia jelita grubego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,w lipcu 2011r mialam operacje ropnia jelita grubego w wyniku perforacji.wyloniono mi czasowa stomie i juz wtedy mialam taki napiety duzy o innym ksztalcie niz przed operacja .Myslalam ze to stomia tak zmienila jego ksztalt.W listopadzie odtworzono mi ciaglosc przewodu pokarmowego,ale brzuch w dalszym ciagu jest duzy i napiety.Jak siedze lub leze to jest ok ale jak wstane to ten brzuch zmienia sie w twardy jakis krzywy .Jak dotykam go stojac to wyczuwam jakby te jelita byly blizej niz kiedys ja je poprosu czuje ze mam.Moge to przyrownac do takiego rozpierania brzucha jak jest sie w ciazy i tez jest taki twardy.Nie dosc ze sa dwie duze blizny to jeszcze jego wyglad jest taki ze nie lubie sie kapac,nie lubie smarowac blizn kremem,nie moge sie normalnie ubrac,czuje sie okaleczona i inaczej niz przed operacjami.Ponadto lekarz powiedzial ze wychodzi mi przepuklina pooperacyjna.Jak ona ma nie wychodzic jak jelita napieraja na brzuch.Dlaczego tak jest czy zle zostala przeprowadzona operacja dlaczego czuje ze mam jelita?Boli mnie tez w roznych miejscach brzucha kluje.Lekarz zlecil kolonoskopie zeby zobaczyc czy nie ma wiecej uchylkow niz tylko na esicy.Nie chce tej kolonoskopi jestem juz zmeczona 2 operacjami.Nie lubie swojego brzucha,wstydze sie go:(((bardzo prosze o szybka odpowiedz.Pozdrawiam Anna 50 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×