Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana przy podejrzeniu uszkodzenia łąkotki bocznej


Gość Ania25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie odebralam wynik MRI kolana. Nic mi to nie mowi a opis jest dosc rozlegly. Oto on: Płyn w przyleganiu do kłykcia przyśrodkowego kości udowej i modeluje toczek boczny. Węższy rąbek płynowy również w przyleganiu do kłykcia przyśrodkowego kości udowej, który sięga do bocznej krawędzi łąkotki bocznej. Dobrze odgraniczony zbiornik płynowy w przyleganiu do ścięgna mięśnia czworogłowego uda mimośrodkowo do boku i od strony wewnętrznej więzadła, zbiornik wielkości ok 28x8 mm strzałkowo i szerokości ok 10 mm. Łąkotka przyśrodkowa m podwyższony sygnał głównie w cześci bocznej i przedniej co jest podejrzane o uszkodzenie tej łąkotki. Sygnał z łąkotki bocznej w granicach normy. Wąskie obszary płynowe przylegają do bocznej i przyśrodkowej krawędzi łąkotki. Wiezadła krzyżowe i poboczne oraz rzepki o zachowanej ciągłości i sygnale w granicach normy. Część włókien więzadła krzyżowego przedniego wydaje się mieć podwyższony sygnał. Zmieniony sygnał w rejonie nasadowo-przynasadowym kłykcia bocznego piszczeli o przebiegu poziomym - obrzęk beleczek kostnych. To tyle, dodam, że w podejrzeniu miałąm naspiane uszkodzenie łąkotki bocznej - boli mnie kolano, szczegolnie w bocznej szparze i przy ruchach skrętnych, ciągle cos trzaska, przeskakuje ( szczegolnie przy kucaniu bo ja kchodze to jest wsio ok i nawet nie boli), a na wieczor puchnie ehh co to jest i jak to sie leczy?? wizyta u ortopedy za 2 miesaice!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam u lekarza, powiedzial ze wynik rezonansu nie wspolgra z moimi objawami i doszedl d owniosku ze zostawi moje kolano tak jak jest - zalecil odciazanie, opaske uciskowa itp, jak nie przejdzie to mam przyjsc za 3 miesaice do kontroli. Kolano przestalo mnie bolec prawie w ogole, czasem pobolewa pod koniec dnia, ale strzyka nadal jak strzykalo podczas klekania. CZy moze zmienic lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×