Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aneta

Usunięcie drenu po laparoskopowej operacji wycięcia pęcherzyka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta
Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące drenu.Czy wyjecie drenu po laparoskopowej operacji wyciecia woreczka zółciowego na drugi dzien jest standartowa procedurą .Wiekszosc osób, z którymi rozmawiałam miała wyjmowany dopiero po trzech dniach a nawet dłuzej.Dodatkowo zauwazyłam wubrzuszenie nad pepkiem. Jestem po drugim dniu od operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Staszek
Witaj Ja dren miałem wyjęty na drugi dzien po operacji laparoskopowej, nic mi nie wybulało:-) w tym dniu tez wstałem i już chodziłem. Dziś jestem 7 dni po operacji, jem chudo i mało a mam wilczy apetyt na wszystko. Prawie nic juz nie boli, może przy kichnięciu:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Dren wyciągają jak nic się nie sączy(krew). I taka to filozofia. Jak ci się coś wybrzusza, to pokarz lekarzowi, niech cię *pomaca*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość *-)
Zadna filozofia. Nie ma potrzeby zakladania zadnego drenu, nic sie nie wybrzusza , wiec nie ma potrzeby pokazywania,a tym bardziej ,,macania ** . T YLKO DZIWNE i zastanawiajace,ze tak szybki odzew .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jola
Witam jestem 3 dni po usunięciu woreczka dren zdięto po 2 dniach czuję się nawet dobrze oprócz tego że trochę boli to jest ok wypisali Mnie do domu w piątek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ata
Ja miałam 6 dni temu usuwany p. żółciowy, dren wyjęto następnego dnia po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tomek
Witam -to samo miala moja mama-tylko ze po sciagnieciu drenu dostala zoltaczki mechanicznej ,zloc zalewa jej organizm a lekarze odrazu sie bronia mowiac ,zeby nie myslec ze cos zle zrobili-w Opolu jej dzisiaj nie chcieli przyjac ,pierw trzeba zrobic Odbarczenie drog zolciowych w szpitalu ktory robil operacje-problem polega na tym ,ze lekarze ktorzy robili operacje juz mowia ,ze bedzie to bardzo trudne(wnioskuje po ich minach ze nie wiedza jak to zrobic) Chce zabrac mame do Wroclawia na pl.Hiszfelda do Centrum Onkologii-pytanie mam takie czy mama bedac z innego wojewodztwa moze tutaj sie leczyc i czy moze zna ktos dobrego onkologa od tych spraw-na dzien dzisiejszy mama czuje sie zle -nie wiem jak jej moge pomoc bo teraz kazda chwila sie liczy-z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina
Nie boli nic a nic poza odklejaniem plastra . Nawet nie wiedziałam kiedy doktor wyciągnął dren miałam dziś po tygodniu od operacji wyjmowany z powodu powikłań i nie czułam zupełnie niczego :) więcej strachu niż tego drena .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.