Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracające bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Od maja ubieglego roku mam nawroty bolu plecow promieniujace na klatke piersowa po prawej stronie, wchodzace na przepone i uciskajace mostek. Nawroty boli wystepuja srednio co 3 miesiace. Bol zaczyna sie pomiedzy lopatkami, promieniuje miedzy zebrami i czasem powoduje jakoby wzdecie przepony i czasowe dretwienie prawej reki. Czasami bol lagodzi bardzo goraca prysznic, niestety pozycja lezaca czy siedzaca czy tez chodzenie wzmaga bol. Bol jest tak nasilony, ze od lekarza domowego otrzymalam Naproxen 500 mg (2x dziennie) i Tramadol 200 mg. Od paru tygodni uczeszczam do fizjoterapeuty, niestety po cwiczeniach bole nie ustepuja, a wrecz sie nasilaja. Mam pytanie czy powinnam przekonac swojego lekarza domowego do skierowania na przeswietlenie czy tez czekac az byc moze cwiczenia pomoga ograniczyc bolesnosc. Bede wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnas zrobic jak najszybciej rezonans....wiem co mowie kilka lat prosilam o to badanie kiedy bol stal sie nie do zniesienia RM zrobilam prywatnie i co okazalo sie ze mam kilka przepuchlin w tym Jedna do operacji ......a nie wiem czy wiesz ze odcinek piersowy jest zadko operowany...bo jest bardzo duze ryzyko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziekuje za odpowiedzi. W ubieglym tygodniu mialam przeswietlenie, niczego nie wykazalo. Jedynie potwierdzenie, ze mam nieco cytuje: wypukly kregoslup. Niestety to rzadna nowsc dla mnie, bo urodzilam sie z takim kregoslupem. Niestety ja nie mieszkam w Polsce i niestety bez skierowania lekarza domwego nikt mi nie wykona rezonansu, a prywatnych klinik tutaj po prostu nie ma. O przepuklinie juz nieco slyszalam i mam wielkie nadzieje, ze to nie to. Bol chwilowo ustapil, ale obawiam sie, ze za pare miesiecy moze znowu wrocic, a od domowego znowu uslysze, ze to moja wina, bo zle chodze albo zle sie schylilam etc. Prosze jesli wiesz, dlaczego wystepuje tak duze ryzyko operacji czesci piersiowej kregoslupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anny .Ja tez mam bóle w odcinku piersiowym kregosupa ,i przeszłem kilka naście rehabilitacji a ból nadal sie utrzymuje.Leki mi nie pomagaja.Sam już nie wiem co mam z tym bólem zrobić.Jak stoje czy siedze to odczuwam bóle na środku kregosupa piersiowego i czasami ból miedzy łopatkami. Mi pomaga prysznic. Ale tylko na 2 godziny.Mam 37 lat a z tym bolem sie mecze już rok . Bóle odczuwam co dziennie.Oto mój wynik rezonansu kregosupa piersiowego. Badanie MR kręgosupa piersiowego. Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11. Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego. Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego. W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy. Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm. Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR. Wewnątrzkanałowo nie stwierdza się procesu rozrostowego. Nie wiem od czego mnie boli kregosup.Byłem u neurochirurga a oni aby leki zmieniaja i nic z tym nie robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Artur. Witaj serdecznie, mam niestety to samo. Planowalam, ze jak bede w maju w PL to zalatwie sobie skan MR, myslalam, ze to cos pomoze. Ja mam dopiero 33 lata. Wiem, ze prysznic pomoga, mi niestety tylko na okolo pol godziny, pozniej wszystko wraca. Chodze na rehabilitajce plus cwiczenia w domu, rehabilitantka mowi, ze widzi juz poprawe, ale nie jest tak szybka jak byc powinna. Dodatkowo dochodzi jeszcze dretwienie prawej reki i koszmarne bole glowy kilka razy w tygodniu. U mnie sytuacja poprawie sie po Naproxemie, ale niestety jak kuracja sie konczy, po okolo 2-3 miesiacach wszystko wraca. Jedyne czego jeszcze nie probowalam to wizytu u osteopaty (kregarza), dostalam sprawdzone namiary. Jak to pomoze to dam znac, bo byc moze to rozwiazanie i dla ciebie. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą ulgę mi przyniosła rehabilitacja u p. Rosadzińskiego, w trzech ruznych miejscah przyjmuje w 3mieście – dobrze wyposażony i komfortowy jest na pewno gabinet na Kartuskiej, tak jeżdżę i jestem bardzo z podejścia pana doktor zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że poradzę ci wizytę u specjalisty, który zleci badania, rtg i mr. Najpierw trzeba zbadać przyczynę dolegliwości, a później zastosować odpowiednie leczenie. Jak dostaniesz skierowanie na rezonans to polecam placówkę Multimed na al. Stanów Zjednoczonych, bo mają tam szybkie terminy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem długą drogę nim ktoś mi faktycznie pomógł na moje bóle kręgosłupa, całej historii nie będę opowiadał bo to nie czas i nie miejsce, ale w każdym razie polecam Rosadzińskiego, on przyjmuje na terenie 3 miasta, ma placówki w różnych miejscach, mi najbliżej było na Kartuską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basiueyee
W dniu 6.07.2018 o 10:41, Gość ddddd napisał:

Pozwól że poradzę ci wizytę u specjalisty, który zleci badania, rtg i mr. Najpierw trzeba zbadać przyczynę dolegliwości, a później zastosować odpowiednie leczenie. Jak dostaniesz skierowanie na rezonans to polecam placówkę Multimed na al. Stanów Zjednoczonych, bo mają tam szybkie terminy. 

Ile w Multimedzie czeka się na rezonans, ale nie na NFZ tylko prywatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 10:41, Gość ddddd napisał:

Pozwól że poradzę ci wizytę u specjalisty, który zleci badania, rtg i mr. Najpierw trzeba zbadać przyczynę dolegliwości, a później zastosować odpowiednie leczenie. Jak dostaniesz skierowanie na rezonans to polecam placówkę Multimed na al. Stanów Zjednoczonych, bo mają tam szybkie terminy. 

Ile w Multimedzie czeka się na rezonans, ale nie na NFZ tylko prywatnie?

 

Prywatnie to kilka dni maksymalnie, mają bardzo szybkie terminy. Polecam ich rezonans w Warszawie serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basiuaeyeee
W dniu 29.08.2018 o 13:48, Gość jonka napisał:

Ile w Multimedzie czeka się na rezonans, ale nie na NFZ tylko prywatnie?

 

Prywatnie to kilka dni maksymalnie, mają bardzo szybkie terminy. Polecam ich rezonans w Warszawie serdecznie. 

Dzięki za radę! Już jestem po rezonansie przy al. Al. Stanów Zjednoczonych. Badanie poszło bardzo sprawnie, miła i konkretna obsługa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek38398393
W dniu 12.09.2018 o 15:08, Gość basiuaeyeee napisał:

Dzięki za radę! Już jestem po rezonansie przy al. Al. Stanów Zjednoczonych. Badanie poszło bardzo sprawnie, miła i konkretna obsługa. 

Możesz powiedzieć ile kosztuje tam badanie rezonans kręgosłupa szyjnego? Jest może gdzieś cennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 15:08, Gość basiuaeyeee napisał:

Dzięki za radę! Już jestem po rezonansie przy al. Al. Stanów Zjednoczonych. Badanie poszło bardzo sprawnie, miła i konkretna obsługa. 

Możesz powiedzieć ile kosztuje tam badanie rezonans kręgosłupa szyjnego? Jest może gdzieś cennik?

 

Tak, na stronie Multimedu znajdziesz ceny wszystkich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę pochwalić pracownię Wizję V u mnie w Pabianicach, żadnego problemu z rejestracją, od razu umówiłam się na rezonans następnego dnia. Opis ortopedyczny był gotowy po trzech , w ogóle super zrobiony, nawet mój ortopeda chwalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×