Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana hipoechogeniczna w tkance podskórnej w okolicy kąta żuchwy


Gość Tomek 22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek 22

Mam problem. Przez około 4lata miałem w okolicy prawego kąta żuchwy mały guzek, myślałłem że jest to zmiana która powstała w wyniku golenia. ten guzek towarzyszył mi przez cztery lata. A ostatnio z dnia na dzień zauważyłem jak mi napuchł, zrobił sie twardy. Poszedłem do ogólnego lekarza. Pani dr powiedziała ze moze to być dodatkowa ślinianka i dała mi skierowanie do laryngologa oraz na usg szyi i krew do zrobienia z białkiem. krew juz mam zrobioną i wyniki też mam i wydają się dobre, na usg szyi też byłem i lekarz napisał mi wynik badania: Obraz tarczycy,ślinianek, dużych naczyń, mm MOS w normie. W okolicy prawego kąta żuchwy w tkance podskórnej widoczna ograniczona hipoehogeniczna zmiana o wym 15x5mm o skąpym obwodowym unaczynieniu w opcji PD z widocznym obrzękiem okolicznej tkanki podskórnej. Wokół zmiany uwidoczniono kilka drobnych hipoehogenicznych obszarów o średnicy do 2,5mm. - naciek zapalny? zmiana lita?- wskazania BACC. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych. Doły nadobojczykowe wolne. W związku z tym mam pytanie czy to może wskazywać na raka? czy może to być kaszak bo widziałem podobne obiawy pisane na forum.Bardzo się przejmuje prosze o porade. Za 3 dni mam isc z tymi wynikami do laryngologa aby mi powiedziała gdzie mam zrobić bacc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bac, czekałem dwa dni na wyniki, okazało się że niewiadomo do konca co to moze byc. Ze wzgledu na to ze guzek zmalał i prawie był niewidoczny, odmuwiono mi zabiegu chirurgicznego. Ale kazano się mi zglosic jesli znowu bedzie wzrastał. Po miesiącu urusł. Poszedlem do laryngologa. wczasie badania palpacyjnego wydzielila sie kleista ciecz zółtawa, w opinii lekarza wygladala na tresc kaszakowatą. Poszedlem ze skierowaniem od doktora na usuniecie kaszaka. Zabieg trwał 20 minut. To co mi wycieto wysłano na histopatologie aby zbadac dokladniej co to jest, Wynik ze jest to cysta skórna niegrozna, powstała ponoc od tego ze włos zamiast rosnąc na zewnątrzm rusł do wewnatrz skory i w ten sposób zaczeła sie tworzyc torbiel, jakgdyby woreczek w ktorej gromadzila sie tresc ropna. Aktualnie jestem zdrowy, jedyna pamiatka po tym wszystkim to blizna 2 cm. W zasadzie ciesze sie ze to sie tak skonczylo a nie inaczej. Dodam ze w szpitalu w ktorym robiono zabieg, dobrze sie mną zaopiekowano, Chirurg przemiły, operacja przebiegała w dobrym nastroju w tle z muzyczką popową, danc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×