Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwolnienie lekarskie po operacji przepukliny


Gość jasiek123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jasiek123

Drugiego miałem operacje przepukliny, dostałem zwolnienie do dzisiaj czyli 20. Jestem ubezpieczony w KRUSie pracuję fizycznie. Czy mogę przedłużyć zwolnienie u lekarza rodzinnego? Ewentualne odszkodowanie dostaje się po 30 dniach l4. Wydaje mi się że 20 dni to mało jak na operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem operację przepukliny pachwinowej prostej z siatką syntetyczną.. Mam 54 lata, pracuję fizycznie. Lekarz w szpitalu dał mi 18 dni zwolnienia i powiedział, że on mi więcej nie da, mam się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Moja lekarka pierwszego kontaktu juz wcześniej uprzedzała mnie, że do końca choroby ma mnie prowadzić chirurg i on ma mi dawać zwolnienie. Nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po 18 dniach zwolnienia. Nie po to poszedłem na operację, żeby teraz ryzykować nawrót przepukliny czy jakieś komplikacje, W karcie informacyjnej ze szpitala chirurg zaleca unikanie wysiłku fizycznego przez 3 miesiące, a daje 18 dni zwolnienia i mówi, ze reszta go nie interesuje. Przecież to niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tydzien po takiej operacji przepukliny pachwinowej z wsawieniem siatki boli co dzień dostałam 30 dni zwolnienia lekarskiego jak długo będzie jeszcze bolało czy kiedyś będę miała normalne ruchy nogi. Zle to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałam operację rozległej przepukliny brzusznej.Po operacji lekarz powiedział,że jeśli pracuję fizycznie przez 3m-ce nie mogę iść do pracy,ponieważ nie wolno dźwigać.To raczej rodzaj pracy decyduje o długości zwolnienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , Ja miałam operacje przepukliny pępkowej 06.05.2014 r .szpitalne zwolnienie miałam 05.05 -05.06,następne od chirurga 06.06-20.06 i od lekarza rodzinnego 21.06-11.07 ,mam nadzieje że po tym czasie wrócę już do pracy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operacje przepukliny 10 stycz2018 dostałem ze szpitala 30 dni zwolnienia l 4 . Po miesiącu trochę boli udałem się lek. POZ u dał zwolnienie do 1 marca. 2018. Podobno ustawodawca ustanowlł do 3 mies, zwol. lek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×