Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy nadobojczykowej na szyi


Gość natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy mam guzka o średnicy 1.5 cm na szyi w odcinku dolnym, nadobojczykowym po lewej stronie, jest twardy czasem zanika ,ale nie zupełnie palcem można go jeszcze wyczuć.Czasem jest lekko siny ale zazwyczaj kolorystycznie nie odróżnia się od karnacji skóry. Najczęściej pojawia się wieczorem lub wczesnym rankiem przy gwałtownym ruchu głowy (obrocie) mam uczucie przechodzącego prądu przez szyje łapie mnie skurcz i dopiero po chwili przechodzi. Robiłam badania krwi wszystko wyszło w normie wcześniej miałam podwyższoną bilirubinę dochodziła nawet do 3.5 a teraz jest prawie w normie. czy to zwykły guzek węzłów chłonnych czy coś innego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj czy się nie rośnie to raz , a dwa patrz czy jest ruchomy , twardy czy miękki i czy boli jak go dotykasz . Jak to wszystko sprawdzisz to idź do lekarza i powiedz , i on ci oceni czy to : guz , węzeł chłonny tkanka mięśniowa czy coś innego. Jeżeli się okaże się że to guz , polecam abyś porozmawiał/a z panem Bogiem *).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam guza na szyi od ok 3 miesięcy .Cały październik biegam od lekarza do lekarza. Guz usadowił się na szyi w okolicy górnej szczęki nadmienię ze jest on twardy i niebolesny przy dotyku. Wyniki krwi są ok USG wykazało powiększony hipoechogeniczny węzeł chłonny 36x17mm przylega do ślinianki podżuchwowej po nim widoczny drugi mniejszy15x9. Miałam robiona biopsję cienkoigłową nie wykazało komórek nowotworowych. Za dwa dni operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×