Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepy okołoodbytnicze po zabiegu metodą Hemoron


Gość Georgij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś (17.02.2012) miałem wykonany pierwszy zabieg metodą HEMORON. Do tego czasu od 6 miesięcy pojawiały mi się zakrzepy okołoodbytnicze (bez bólów). Często wokół odbytu pojawiają się żyłki (poszerzone sploty żylne). Mimo praktycznie zerowych krwawień i minimalnymi pobolewaniami oraz świądem najgorszy był i nadal jest dyskomfort (czuję jakby cały czas coś mi wystawało z odbytu). Po anoskopii , rektoskopii i kolonoskopii stwierdzono I stopień choroby hemoroidalnej... Po wielu rozmowach zadecydowałem o Hemoronie. Mam nadzieje że wylecze to choróbsko raz na zawsze (oczywiście przestrzegając normy zdrowego stylu życia)... Za 3 tygodnie mam kolejną wizyte i ewentualny kolejny zabieg (możliwe że nie bedzie konieczny). Więcej info podam jak już trochę czasu minie i będe mógł powiedzieć więcej... Chętnie podzielę się wiedzą z pozostałymi żylakowcami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytul jest chyba żle napisany bo zakrzepy byly przed leczeniem a nie po nim. Generalnie malo osób wypowiada się na temat swoich doświadczeń w leczeniu metodą Hemoron a sama jestem nią zainteresowana. Georgij opisuj swoje doświadczenia związane ze stosowaniem metody Hemoron w leczeniu hemoroidów. Będę wdzięczna nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem po 3 zabiegach Hemoronu. Hemoroidy stadium I zniknęły całkowicie. Taże z tym jest OK. HEMORON polecam w 100 %. Jeśli chodzi o zakrzepy no to sie pojawiały,pojawiają (aktualnie znów jest) i zapewne będzie choć mam nadzieję że nie... Niestety nieraz czuję jeszcze pobolewania i uczucie dyskomfortu (jakby coś ciągle wystawało z odbytu). Za miesiąc mam ostatnią kontrolę do dam znać co i jak ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgij czy ta metoda jest faktycznie bezbolesna? Chodzi mi o ból w trakcie zabiegu i po nim. Do tej pory to co czytalam to same pozytywne opinie. Napisz gdzie miales zabiegi Hemoron.Z góry dziekuje za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemoron jest całkowicie bezbolesny... leży sie i nic sie praktycznie nie czuje... Ja miałem robione na Rotmance w Centrum Hemoron (dr. Ręcki) W 100 % polecam... Na hemoroidy najlepszy sposób... Mi zniknęły całkiem ale cały czas borykam się z tymi poszerzonymi żyłami wokół odbytu (niekiedy zakrzepami) przez co czuję jakby ciągle coś wystawało mi z odbytu... no nieciekawe uczucie. Jeśli chodzi zaś o hemoroidy to HEMORON zdecydowanie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2 zabiegu i nie jest on z pewnością bezbolesny...Wszystko może zależeć od indywidualnej wrażliwości organizmu.. Ja po około 5 godzinach po zabiegu juz nie odczuwam wiekszego bólu. Najgorzej jest w trakcie ok 20 minut zabiegu i 1-2 godziny po. Bardzo nieprzyjemne uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam Hemoron. Trochę bolało podczas zabiegu bo nie potrafiłam się rozlużnić. Poprawę widzę już dzisiaj. Pierwszy raz do ponad miesiąca załatwiłam się bez krwi. A było jej bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemoroidy mam od wielu lat. Nigdy mi nie dokuczały, tylko czasem jak zjadłam coś smażonego załatwiałam się z krwią. Od stycznia jednak każda wizyta w toalecie kończyła się obfitymi krwawieniami ze skrzepami, ale bez najmniejszego bólu. W efekcie nabawiłam się anemii przez którą miałam poważne zawroty głowy utrudniające normalne funkcjonowanie. Poszłam więc do proktologa. Wizyta 120 zł. Badanie rektoskopia 140zł. Miałam mieć 3 Hemorony każdy po 500 zł. Najpierw miałam 1 zabieg. Po około tygodniu krwawienia wróciły. Dlatego na następnej wizycie miałam gumkowanie 2 guzów. Cena 500 zł. Lekarz uprzedził, że ból będzie bardzo duży. Przez 2 dni łykałam więc zaldiar i nic nie bolało. Potem ból był i to całkiem spory. Po każdej wizycie w toalecie min. pół godziny leżenia bez ruchu. Potem jednak okazało się, że zrobił się zakrzep potwornie bolący podczas chodzenia, siedzenia i leżenia mimo leków. We wtorek jadę to usunąć i znów zwolnienie. Za 2 tygodnie ostatnia gumka i mam nadzieję, że po jakichś 2 tyg. bólu będę miała spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, i serdecznie odradzam. Zwykłe gumkowanie jest 10 razy tańsze a przynosi lepszy efekt. Moim zdaniem jest to metoda stworzona po to aby prywatne przychodnie mogły jeszcze lepiej zarabiać na nas pieniądze. Po pierwszej wizycie (hemoroidy ocenione na poważny II stopień, czyli jeszcze żadny) nic się nie poprawiło, więc przy okazji przy wizycie drugiej co dodatkowo mi założyli? - właśnie gumki! i wtedy odczułem poprawę. 3 wizyta z samym hemoronem znów nic nie pomogła. Po skńczonym zabiegu jak już byłem o 1500zł lżejszy hemoroidy nawróciły. Gdy było już tak samo jak przed zabiegiem udałem się na gumkowanie, potem zacząłem mocno o siebie dbać (jabłka, kefiry etc.) i problem jak narazie znikł całkowicie. Więc ludzie, zwykłe gumkowanie a za resztę pieniędzy zwiedźcie trochę świata, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po pierwszym zabiegu Hemoron. Mnie niestety bolało .Podczas całego zabiegu trzy silne , bardzo silne bóle jakby mi ktoś jelita na zewnątrz wyciągał masakra jakaś . Po zabiegu podpaska i do domu. Mija trzeci dzień i narazie wszystko jest w porządku guzki odczuwalne ale jakby miększe w dotyku i brak krwi przy oddawaniu stolca.Polecam jesć siemię sprawdzone i skuteczne na kilku juz osobach , dodatkowo lekarz przestrzegł mnie przed piciem piwa podobno bardzo szkodzi na **rodzynki** :-) nawet bardziej niż inny alkohol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam trzy zabiegi metodą Hemoron na hemoroidy 3 stopnia, niestety bez żadnych efektów. Sam zabieg bezbolesny, odczuwa się później lekki dyskomfort. Niestety zabiegi bardzo kosztowne, szczególnie biorąc po uwagę fakt, że nie przyniosły oczekiwanego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jestem po drugim już Hemoronie i niestety objawy wróciły z zdwojoną siłą , krwawię bardziej niż na początku kuracji . Po pierwszym zabiegu czułem się świetnie po drugim już mi coś nie grało źle się czułem no i minęło 10 dni po zabiegu i się zaczęło na nowo. jutro jadę pilnie do proktologa gdyż objawy się niestety nasilają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anonimowa

a ja jestem dwa dni po pierwszym zabiegu. mialam (lub mam) I/II stopień rozwoju hemoroidów. zabieg był robiony w klinice hahs w szczecinie. cena- 500zł za zabieg + 90zł rektoskopia. za wizytę już mi nic nie doliczono. Chociaż otrzymalam info przez telefon ze zabieg nigdy nie jest robiony przy pierwszej wizycie, bez problemu ubłagałam pana doktora.(bardzo miły) tylko trzeba być wypróżnionym. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg i powinno wystarczyć ( no i dwie obowiązkowe kontrole) sam zabieg nie sprawia bólu- ja czułam tylko pieczenie, ciągnięcie. Ból czułam podczas odczepiania i zakładania elektrody (najgorzej przy zdejmowaniu ale to tylko chwila), po zabiegu zero krwawienia. Dyskomfort, *ciągnięcie* pierwszego dnia, wczoraj po noszeniu towaru (mimo że byłam ostrożna i nie podnosiłam naraz więcej niż 3kg) wrócił ból jak przy zdejmowaniu elektrod, z tym że nie aż tak silny, dzisiaj podobnie ale juz tylko uczucie ciągnięcia.Z związku z tym radzę być ostrożnym z noszeniem po zabiegu. Tak czy inaczej typowe objawy w związku z którymi zgłosiłam się do lekarza zniknęły natychmiast po zabiegu więc efekt obiecujący:) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi po 4 zabiegach metodą hemoron nie przyniosło źadnych efektów każdy 900ZŁ i 150zł kontrola.Każdy zabieg duży ból i po nich również.Jestem 2 miesiące po ostatnim zabiegu i nadal ból i krwawienia czytam że niektórym osobom pomogło mi jednak nie strata kasy a hemoroidy wyłaza jak wyłaziły dodam że to były hemoroidy 3 stopnia i są nadal jak przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 1,5 godz. po zabiegu, mnie bolało, lekarz robił na najmniejszej częstotliwości, powiedział mi, że jestem małej wytrzymałości bólu. za 4 tygodnie II zabieg, nie zrobił wszystkiego, bo u mnie są duże i musiałby robić bardzo długo, do tego tabletki i czopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po drugim zabiegu, bolało jak przy porodzie bóle parte, coś w tym rodzaju, czułam się wypruta w tym dniu, leżałam, dziś jestem trzeci dzień po zabiegu jest przed świętami i czuję, że za dużo zrobiłam, teraz się położyłam. Mam lekkie krwawienie choć to podobno dopuszczalne, ale za pierwszym razem nie miałam, tylko na drugi dzień podczas wypróżniania była krew i na trzeci. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem drugi dzień po pierwszym zabiegu Hemoron.Moje odczucia-miało nie boleć a bolało,ból odczuwalny jak przy bólach partych przy porodzie,oczywiście nie w takim natężeniu.Ból odczuwałam jak fala,sinusoida,raz czułam ból potem odpływał,mimo,że natężenie prądu było takie same.Zastanawiam się,czy pojśc na drugi zabieg.Po samym zabiegu bol nadal odczuwalny przez resztę dnia w tym parcie na stolec.Od następnego dnia zaczęły się plamienia krwią...Lekarz mówił,że każdy człowiek innaczej odbiera dyskonfort związany z zabiegiem.Koszt 300 zł jeden zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed 5 zabiegiem; każdy 450,- zł. Nie wiem, czy będzie to ostatni. W trakcie odczuwa się dyskomfort, ale trudno, żeby było „przyjemnie”. Jest poprawa, choć metoda dotyczy hemoroidów wewnętrznych, a nie zrostów okołoodbytniczych, które ulegają „urazom” podczas wypróżniania i swędzą. Niestety, po latach problem może wrócić - lekarz też to potwierdza. Na razie próbuję „zwalczyć wroga” tą metodą. Myślę, że najważniejsze to znaleźć dobrego proktologia, choć moja d....* sporo mni już kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×