Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie przy obecności bakterii Helicobacter Pylori


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu nasiliły się u mnie dość silne, ostre bóle brzucha po ciężkostrawnych potrawach czy pewnej ilości alkoholu. Nie zdarza się to często i regularnie. Postanowiłem jednak zgłosić się z tym do chirurga. Badania krwi, moczu i USG wyszły prawidłowo, lecz lekarz potwierdził moje podejrzenia, co do prawdopodobieństwa obecności bakterii Helicobacter pylori. Dostałem wskazanie na badanie poziomu IgGHP oraz gastroskopię. Poziom IgG wyszedł 2,46, a gastroskopię wykonywał inny lekarz. Nie stwierdzono wrzodów, czy innych zaburzeń w moim przewodzie pokarmowym. Lekarz (który wykonywał gastroskopię) stwierdził, że jest przeciwny leczeniu HP, gdyż (skoro tak dużo populacji ją posiada to być może spełnia jakąś pożyteczną rolę w organizmie), może to jeszcze nasilić objawy. Stwierdził, że jest to prędzej kwestia wrażliwości żołądka i że muszę uważać na niektóre potrawy. Sam jednak najlepiej wiem, że nieraz potrafię zjeść WIĘCEJ jakiejś potrawy i nic mi nie jest, a za drugim razem gdy zjem TO SAMO, dostaję boleści, które utrzymują się dość długo i żadne domowe sposoby i zioła nie pomagają. Nie wiem co mam o tym myśleć, gdyż poprzedni chirurg wspominał o antybiotykach i eradykacji ewentualnej bakterii. Co mam o tym myśleć ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. HP trzeba wyleczyć - zestaw 3 leków. Mnie chwyciło tak mocno, że nie mogłam łapać oddechu, podejrzewam że był to ucisk na przeponę. I ten potworny ból. Jak zjadłam coś niewłaściwego (oczywiście o tłustym i serach mogłam tylko pomarzyć) kończyło się to marszem do zozu na zastrzyk rozkurczowy. Po wybraniu leków, koniecznie całej dawki do końca, bakteria zniknęła. od tego czasu po jakiś 4 latach miałam ponownie test oraz badania kału ale nie stwierdzono obecności HP. Częste bóle brzucha pod żebrami i wzdęcia okazały się teraz wynikiem kamieni w woreczku żółc. HP jak pewnie czytałeś może prowadzić do wielu groźnych chorób w przyszłości i należy ją leczyć. KONIECZNIE!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×