Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylakowe owrzodzenie podudzi


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę Pana Doktora o radę, moja Babcia ma problem z niegojącą się dużą raną powyżej kostki w lewej nodze. Dotychczas było stosowane leczenie antybiotykowe, rana powiększa się od listopada 2011 r. Obecnie wygląda jak na zdjęciach w linkach poniżej: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20a2672917f73aeb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59e819e9e02a110b.html W chwili obecnej rana jest zaopatrywana codziennie 1 raz poprzez: - opatrunek granuflleks lub bactigras lub bez opatrunku stosując maści triderm* a dookoła rany Advantan. Przed nałożeniem maści lub opatrunku stosuje się do odkażenia Octenisept. Dodatkowo w związku z dużymi bólami rany przyjmuje 2x dziennie środoki przeciwbólowe, które nie są wystaczające - m.in tramal. Babcia ma problemy z krążeniem i nadpłytkowość. Rana jak widać na zdjęciach pomimo bardzo starannej codziennej pielęgnacji wygląda niezbyt dobrze, proszę o poradę co można zrobić, aby możliwe było zagojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama miala tez podobne rany, ciezko gojace sie. Zastosowalismy Urgotül Silver, Lipidokolloid opatrunek ze srebrem. Nie wiem czy jest dostepny w aptekach w Polsce. Ja kupowalam Urgotül w Niemczech, koszt za 10 sztuk okolo 60 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 38 lat i pół roku temu na prawej nodze pojawiły się dwie rany , z którymi w czerwcu 2012 r. trafiłam do chirurga. Okazało się , że jest to owrzodzenie żylakowe . Chirurg je oczyścił z martwej tkanki ( rany były głębokie ) , przepisał leki ( diosminex , pentohexal 600 retard i medargin -na poprawę krążenia w nogach ) i skierował mnie na terapię hiperbaryczną . Po dwóch miesiącach terapii w połączeniu z antybiotykami (ze względu na bakterie w ranach ) rany bardzo się spłyciły i zmniejszyły a przede wszystkim przestały boleć . Polecam bardzo tę terapię tlenem choć w Polsce jest tylko pięć miast , gdzie są komory hiperbaryczne . Dzisiaj po czterech miesiącach od rozpoczęcia leczenia rany są prawie zagojone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja mama ma cukrzycę, rok temu miała ogromne niegojące się rany na obu podudziach (owrzodzenie żylaków) obie nogi miały być już prawie amputowane.........słyszeliśmy, że to beznadziejny przypadek........ trafiliśmy na szczęście do chirurga, który dał nam nadzieję, że to się da wyleczyć. Rany zostały oczyszczone chirurgicznie, a w domu-maść Fibrolan na nieusuniętą do końca tkankę martwą, kąpiele w wodzie z mydłem , oczyszczanie ran solą fizjologiczną , spryskiwanie octaniseptem i opatrunek jałowy, tylko tyle wystarczyło (opatrunki ze srebrem źle działały w tym przypadku) i tak trzy razy dziennie przez około rok........ Ważne również było utrzymywanie niskiego poziomu cukru , dieta no i oczywiście insulina.Po dwóch latach nogi są zdrowe........jednak można.......pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siostra miała ranę pożylakowa niby się POWIERZCHOWNIE podgoiła ale wewnatrz ją narywa.Bardzo proszę o poradę do jakiego lekarza ma sie udac i co w tej sytuacji ma robić. Zaznaczam ze tydzień temu wyszla ze szpitala gdzie tą noge jej smarowali masciami.Jest teraz w domu i nie wie co robić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość.

Witam,przechodzę to po raz 3-ci, 1raz zagoiłem z pomocą lekarską i lekami, 2 raz leki były za drogie i szukałem w google niestety podobnie jak teraz jestem już bezsilny. 2-raz szybko i bezboleśnie wyleczyłem wodą utlenioną,rywanolem i przede wszystkim okłady z porannego moczu goiło się w oczach.Teraz chodzę do lekarza pierwszego kontaktu (kobieta na emeryturze-powinna wszystko wiedzieć w tematach leczenia) a nie wie nic. noga mi się papra tzn, rana.W okół zapalenie zaczerwienienie i ból jak diabli.Po lekach na całym ciele swędzące wykwity-uczulenie na tabletki. Wraca do pewniaka rywanol i mocz. Pozdro dla chorych i ich bliskich p.s.najbliższa wizyta u specjalisty za 6-m-cy!:*((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobila mi sie nie wielka ranka na lewej nodze, na ktorej mam zylaki. Boli jak diabli i strasznie piecze! Przemywam woda utlenina i zakladm zwykly opatrunek (mam ta ranke od trzech dni) Pomozcie co mam robic,slyszalam o leczniu liscmi kapusty,czy ktos cos o tym wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po kilku latach leczenia owrzodzeń pomogły Aqua-Gel sterylne opatrunki hydrożelowe ran raczej nie wyleczy ale pod tymi opatrunkami przynajmniej nie boli zamówic w aptece i sprowadzą bez recepty ,a tych wszystkich profesorów do jednego wora dla nich liczy sie tylko kasa a nieobchodzi ich czyjeś cierpienie masciami to niech sobie łby smarują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajestem zielona w tej sprawie,to moja pirwsza rana i jestem przerazona. Dobiles mnie tym co piszesz.*Po wielu latach leczenia owrzodzen*Po wielu latach? To co wciaz robia sie nowe? One sie w ogole goja?No noc juz mam z glowy!Jesli mozesz napisz cos wiecej o tych owrzodzeniach.Pozdrawiam.Mila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja dzis uslyszalam,szok kolezanka mi powiedziala,ze jej ciotka miala owrzodzenia podudzi i wylevzyl ja Pies! Poprostu systematycznie lizal jej rany,ktore w niedlugim czasie sie zagoily.Nie wiem,ale ona zaklinala sie ze to prawda.Przeciez to pies zarazki mozna zakarzenia dostac, nie? Co o tym myslicie, czy ktos slyszal cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to prawda gdyż parę lat temu miałem ropiejącą ranę dłoni po urazie w pracy nastąpiło opuchnięcie dłoni rany, gorączka zaczerwienienie sącząca się wiecznie ropa. Usłyszałem , że można stosować we własnym zakresie podania rany psu i po paru-krotnym dniowym zabiegu dolegliwości zaczęły ustępować i wracać do zdrowia, Po wszystkim zostały jedynie blizny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury piszecie,Pies przeciez to same zarazki wsxystko bierze do pyska.jesxcze ktos was poslucha i sobie klopoti narobi. Pisac cos to trzeba byc pewnym, a nie nie cos tam slyszalem,cos kiedys czytalam. Pies co najwyzej swoim jezorem to moze wylizac sie sam!Ze swoich ran!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem tych owrzodzeń raczej nie wygoi jedynie mozna podleczyc a jak się zagoi po niedługim czasie zrobi się obok nastepna rana ja teraz mam juz dosc tego bólu jedynie te agua-gele pomagaja bo nie boli tak okropnie a po długim stosowaniu sie zagoi ale zrobi sie obok .Ja objechałem cała masę tych porzal sie boze profesorów wydałem kupe kasy ostatnio byłem w krakowie u takiego profesora 200 zł wizyta to ham miał asystenta który nie miał pojecia o leczeniu jedyne co to tylko masci polecał ten baktroban a to tylko gnoi owrzodzenie a ból przy tym niesamowity jak mu zaczołem tłumaczyc o agua-gelach to powiedział jak panu pomagaja to pan stosuj ta biedna asystecina niemiał pojecia co to jest a pana profesora to widziałem kilka sekund jak raczył popatrzec na badanie doplera owrzodzenie musi byc leczone od srodka to znaczy tabletki na rozszezenie naczyj zeby zwiekszyc przeplyw krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam agla-zel, ale kupilam chyba zly nie wiem bo jest jakis sztywny. Szukalam w necie i taki jak kupi lam nie znalzlam jest tali prostokatny i sztywmy. Jak on ma sie trzymac nie wim. A z tym calym profesorem to okropne co za konowal?! Jestemprzerazona tymi konowalami i w ogole. A bol jest okropny i pieczenie. Czemu tak cholernie piecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli? Myslalam ze pod tym hydrozelowym nie boli! Ja jeszcze nie stosowalam tego opatrunku. Jakos nie moge sie za to zabrac. Smaruje obecnie rivanolem w zelu i nakladam jalowy opatrunek. Wydaje mi sie ze rana zaczyma sie goic,wyglada duzo lepiej, wiec narazie chyba przy tym pozostane. Moze tez sprobuj, a noz ci pomoze. Mam nadzieje ze sie zagoi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Wam przedstawic moje zwyciestwo w walce z rana. Moze komus to bedzie pomocne. Rana zdiagnozowana jako zespol pozakrzepowy podudzia. Wielkosci 12x12 cm. Bardzo mocne bole i duzy wyciek ropy. Rozpoczela sie od zadrapania przez kota. Zaczalem stosowac plastry Hydrotac. Co trzy dni zmiana na nowy. Rowno po 5 miesiacach rana zagoila sie. Pozostala tylko jedna wielka blizna. Te plastry sa z gabki i bardzo dobrze chlonely wyciekajaca rope. Juz po krotkim okresie stosowania zniknely bole, ktore nie pozwalaly normalnie zyc. Zalaczam zdjecia. Sa kiepskiej jakosci, ale widac na nich caly proces gojenia. [img]http://www.fotosik.pl/u/ferrdek/album/1531987[/img] Jesli stosujecie opatrunki albo inne metody leczenia tych ran, to tez robcie zdjecia co pare dni. Bardzo one pomagaja w obserwacji postepow leczenia. I pozatym mozna pokazac swoje wyniki innym potrzebojacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×