Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicach kostki po zerwaniu więzadła w stawie skokowym


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17lat i trenuję piłkę nożną i w połowie sierpnia 2011 zerwałem więzadło trójgraniaste w stawie skokowym. Początkowo nie mogłem zginać stopy, lecz po kilku dniach polepszyło mi się na tyle, że wróciłem na grania. Grałem przez 4 tygodnie i ponownie poczułem silny ból w stawie podczas treningu, od tego czasu nie grałem. Byłem u ortopedy, kazał zrobić RTG i USG (wykazało, że mam w stawie 2 odłamki kostne wielkości 3mm i 4mm). Powiedział mi, że zerwałem więzadło trójgraniaste i mam nosić ortezę na staw skokowy przez 3 miesiące, a odłamki *same się przykleją * i mam się nimi nie przejmować. Byłem na 2 kontrolach, w styczniu powiedział, że wszystko jest ok i mogę wrócić do gry. Tak więc udałem się na boisko, przez 2 dni grałem, a przez kolejne 3 biegałem (trucht po około 20minut). Po 3 dniu biegania noga znów mnie boli, nie wiem co mogłem tam uszkodzić i czy być może mam to tak zakorzenione w psychice, że owy ból jest tylko złudzeniem... Proszę o pomoc, co mam dalej robić i czy od tego 3 dniowego biegania mogłem coś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec kwietnia doznałem złamania kości strzałkowej z przemieszczeniem,zwichnięcie oraz zerwanie więzadła trójgraniastego podczas meczu piłkarskiego. Lekarze wstawili blaszke i skręcili ja n 4 śruby, dodatkowo ustabilizowali więzozrost osobną śrubą. Po 6 tyg gipsu a następnie 3 tyg jeszcze dodatkowego chodzenia o kulach, została wyciągnięta śruba , następnie kolejne 2 tyg o kulach. Na początku sierpnia zacząłem truchtać i wykonywać różne ćwiczenia stabilizujące, izometryczne, rozciągające i wzmacniające. pewnego dnia podczas biegania pojawił się ból od strony kostki przyśrodkowej, następnego dnia ból się nasilił, staw skokowy znów spuchł i taki stan utrzymuję się już 5 dzień. Początkowo myślałem , że może naderwałem te pozszywane więzadła, ale podczas dotykania obolałej kostki, nie odczuwam bólu w miejscu blizny po zabiegu zszycia więzadła tylko troszkę wyżej. Dotykając to miejsce ból jakby promieniuje wyżej na piszczel. Czy to możliwe , ze doznałem pęknięcia kości piszczelowej skoro podczas doznania urazu nie była naruszona? Jedyne co mogło spowodować taki stan to może po prostu otwór który został po śrubie, no ale od czasu wyciągnięcia śruby minęło już jakieś 6 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×