Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogrubiony węzeł chłonny na podbrzuszu oraz żylaki obok jądra


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój problem polega na tym ,że nie dawno po zgoleniu włosów łonowych zauważyłem wyraźne zgrubienie u ,dołu brzucha nad jądrem. Dodam ,że bardzo ciężko trenuje .Gram w koszykówkę i trenuje na siłowni. Intensywnie trenowałem nogi(przysiady ze sztangą itp) lecz z niedużym obciążeniem. Czy to może być przepuklina. W ogóle mnie to nie boli w niczym mi nie przeszkadza. Zauważyłem ,że po wysiłku fizycznym twardnieje później jest nieco bardziej miękkie. Na pewno jest to węzeł chłonny. Moim drugim problem jest to ,że kiedy byłem noworodkiem prawdopodobnie miałem wodniaka nie jestem co do tego przekonany czy być może były tylko takie podejrzenia. Nie wiem czy jest to dobra informacja w każdym razie. Od jakiegoś roku jestem w stanie wyczuć duży splot żył nad jądrem oraz pod nim. Jądro jest niżej położone o być może 1/4 drugiego jądra. Bardzo mnie to niepokoi. W dotyku przypomina mi to coś takiego jakby woreczek z elastycznymi ,nieuporządkowanymi żyłkami. Oczywiście mnie to nie boli. Strasznie się boję. Czytałem w internecie ,że jeśli to żylaki powróżka nasiennego mogę nie mieć dzieci? Mam tylko 19 lat. Z kolei wracając do pachwiny koledzy straszyli mnie ,że to może być jakiś nowotwór. Bardzo jestem zestresowany.Udam w przyszłym tygodniu do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×