Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja mięsaka złośliwego na jelicie cienkim


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam raka mięsaka złośliwego na jelicie cienkim, lekarz powiedział, że usunie go operacyjnie. Proszę mi powiedzieć na czym polega taka operacja, jak to zrobią? wiem, że chcą mi wstawić kawałek sztucznego jelita, czy długo bede w szpitalu po operacji i czy będę musiała stosować chemioterapię? bo lekarz powiedział, że nie zawsze trzeba stosować chemię...po jakim czasie mnie wypuszczą do domu??? proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 20 lat, objawy to był silny ból brzucha, wymioty z krwią i wydalanie także z krwią, schudłam już jakieś 13 kg, bez stosowania diety. Nie mam wyniku tego badania, ale wyniki badań oparte na systemie TNM, ocena złośliwości histologicznej, wygląda to tak: stopień złośliwości G2, wielkość guza T1, póki co bez przerzutów N0, M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy miałam już od ponad miesiąca...najpierw wylądowałam w szpitalu na zapalenie jelita, ale zbagatelizowałam to i nie robiłam szczegółowych badań. Potem trafiłam do szpitala z bardzo wysoka temperaturą i wymiotami z krwią, wtedy lekarz zrobił mi badania. Badania obrazowe: prześwietlenie jelita cienkiego z zastosowaniem środka kontrastowego, tomografia komputerowa, ultrasonografia jamy brzusznej. potem jeszcze badanie endoskopowe o małej inwazyjności, z zastosowaniem kapsuły endoskopowej. Ze względu na to, że nie mogli mi tego badania zrobić w Polsce wyjechałam do rodziny w Berlinie i tu też podjęłam leczenie, gdy zdiagnozowano ostatecznie mięsaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz, obawiam sie ze tez moge miec nowotwor jelita cienkiego gdzyz chudne juz od pol roku okolo17kg ,jak narazie wymiotow nie mam ale czesto pobolewa mnie brzuch, chce zrobic kapsulke , droga jest ale zrobie. Jeszcze raz dziekuje i zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co. Taki nowotwór nie daje mocno o sobie znać, a może się rozwijać w człowieku. Badanie warto zrobić, bo im wcześniej wykryją tym lepiej. Dziękuje i życzę, aby jednak badanie pokazało, że to nie rak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×