Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydłużenie stopy


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, urodziłam się z wadą o nazwie stopa końsko-szpotawa. Niedługo po urodzeniu zostałam dwukrotnie zoperowana. Wada została ,,pokonana** co oznacza, że nie mam problemów z normalnym funkcjonowaniem. Pozostał jednak pewien problem. Stopy nie są równej długości(ok 3 cm różnicy) oraz ta dotknięta wadą ma znacznie wyższe podbicie co podobno jest dla tej wady normalne. Zastanawiam się jednak czy w obecnych czasach istnieje możliwość wydłużenia stopy i nadania jej kształtu zbliżonego do zdrowej? I jeśli jest to możliwe, ile czasu po zbiegu nie mogłabym chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez podbijam to pytanie. Mam 20 lat i urodziłam się z wadą prawej stopy. Miałam 2 operacje: pierwszą w I roku życia, II w drugim. W późniejszym czasie nosiłam też kilka razy gips, były rehabilitacje, masaże wirówki itp i tak mniej więcej do 12 roku życia. Obecnie moja stopa jest krótsza ok 5 cm, a cała noga jakieś 1,5cm. nie mam jednego mięśnia łydki i ogólnie cała stopa jest zdeformowana, wystająca kostka i to podbicie końskie. Ale chodzę w miare normalnie, jedyny problem wynika z tych różnych długości, wydaje mi się że trochę utykam, i zdzieram prawa stronę podeszwy prawego buta, ale ogólnie przez ludzi z otoczenia nie jest to zauważalne. Narazie nic mi nie dolega ale wiem że z biegiem czasu może się to zmienic.Mam już asymetrię biodra.Proszę o jakąś poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również miałam problem ze stopą końsko-szpotawą. W moim przypadku było to nabyte (po nie udanym zastrzyku i porażeniu nerwu kulszowego ) Również byłabym zainteresowana tak jak koleżanki wyżej operacją , nadaniem tej stopie w miarę normalnego kształtu , wydłużeniem (również nogi 2 cm róznicy). Czy po takiej operacji istnieje możliwość normalnego funkcjonowania? Tzn uprawianie sportów itd? Proszę też o odpowiedzi na email może tak będzie łatwiej nam się skontaktować razem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także urodziłam się z tą wadę . Mam 17 lat i także przeszkadzają mi różne długości stóp (prawa stopa jest o 3 cm krótsza). Jestem po dwóch operacjach . Też chciałabym się dowiedzeć czy jest możliwa korekcja stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, spytajcie swoich ortopedów o aparat Ilizarowa. Jestem po pierwszym założeniu, po ściągnięciu gipsu mojej stopie brakuje już tylko centymetr ( a były cztery). Różnica w tym momencie nie jest już w ogóle zauważalna. Stopa jest teraz dużo zgrabniejsza, smuklejsza, wystająca kostka jakby *wchłonęła się * do wewnątrz. Za jakiś rok ( rehabilitacja i powró do normalnego chodzenia bez *utykania* trwa jakieś 5-8 miesięcy- ale warto!!!) będę mogła w końcu ubrać buty na obcasie- i to z odsłoniętymi palcami :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizam ja jestem w trakcie aparatu ilizarowa miałam wydłużone 5 cm 28 maja a teraz będę miała probe zdjęcia aparatu 17 listopada jestem bardzo zadowolona i mimo okropnego bólu nigdy nie zalowalam tej decyzji o wydłużeniu trzeba tylko bardzo dużo chodzić aby regenerat powstał dobrze. Mam 20 lat operacje miałam w Warszawie i teraz stwierdzam ze warto było mieć krótsza nogę aby poznać tak wspaniałych lekarzy jak Radosław Górski specjalizują się stopami ostatnio leżała ze mną pani miała problem ze stopa wiele lat chodziła na palcach dlatego chodziła na obcasach i jej sprawa była przedawniona ale w Warszawie się podjęli i zdjęli jej aparat juz po trzech miesiącach i stopę ma w pełni sprawna z tym ze musi nauczyć się chodzić na płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanie. mam 25 lat i MPD chciałabym wydłużyć stopę. proszę o kontakt jeśli ktoś miał robione coś takiego?.\

zostawiam e-mail jeśli ktoś miał proszę o kontakt mam kilka pytań

natalia13245@interia.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×