Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycinanie torbieli bocznej szyi


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, Mam pewien problem, mianowicie nie wiem czy powinieniem zdecydować się na usunięcie wspomnianej w tytule torbieli czy nie? Ew. czy usówać ja szybko czy *na spokojnie*. Otoz, nie dalej jak rok temu, po lewej stronie pod zuchwa wyczulem zgrubienie. Po wykoanym USG wygladalo to tak: *W okolicy podzuchwowej lewej, przysrodkowo od bieguna slinianki stwierdza sie owalna przestrzen plynowa o wymiarach okolo 32x17x25mm, z regularnie zarysowana torebka. Tresc torbieli jest niejednorodna, z tendencja do ukladania sie w poziom. W badaniu dopplerowskim kodowanym kolorem bez cech wzmozonego przeplywu na obwodzie zmiany, jakkolwiek sama torbiel jest tkliwa przy ucisku. WN: obraz przemawia za torbiela boczna szyi po stronie lewej.* Po wizycie u lekarza zostalem skierowany do wyciecia. Termin za pol roku. Kiedy sie pojawilem w szpitalu okazalo sie, ze zmiana zmalala i nie zostalem przyjety na oddzial. Wykonalem kontrolne USG, ktore wygladalo wtedy nastepujaco: W srodkowej czesci szyi, przysrodkowo od slinianki podzuchwowej lewej nieco nieregularnego ksztaltu bezechowa przestrzen plynowa o wymiarach okolo 12x13x9mm. Jest ona niebolesna przy ucisku. W badaniu PD nie wykazano w jej scianach ani w przyleganiu sygnalow przeplywu. Innych zmian w czesciach miekksich szyi nie wykazano. Wn: Obraz przemawia za torbiela szyi. W porownaniu z badanie poprzednim z marca br. ognisko jest wyraznie mniejsze, posrednio przemawialoby to za regresja wystepujacych wtedy zmian zapalnych. Wskazana kontrola po uplywie 6mc. I wykonalem zgodnie z zaleceniami badanie kontrolne - zreszta zmiana sie mi ostatnio powiekszyla - ktore niestety wydaje mi sie nie jest juz tak dobre jak poprzednie */. Aktualny wynik USG sprzed kilku dni: *Po stronie lewej szyiwidoczna jest hypoehogenna zmiana plynowa, policykliczna, z odnogami kierujacymi sie w strone ucha i dokregoslupowo o wymiarach 50x15mm. W innych czesciach miekkich szyii zmian nie wykazano* I moje pytanie w zwiazku z tym. Usowac ta zmiane, czy czekac? Jest ona grozna czy tez nie? Ew. czy jest jakies ryzyko jej nowotworzenia? Troche sie martiwe, bo widac ze zmienia ksztalt i *dostaje jakis odnog*? */ Jak skomplikowany jest zabieg jej usuniecia? z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usówać ja miałam to samo z tym że moja rosla i wdał się stan zapalny do tego stopnia, ża nie mogłam ani siedzieć ani leżeć bo przy każdym ruchu bolały mnie wszystkie ścięgna ,ja miałam pog głównym mięśniem szyjnym, operacja trwała 4 h i niestety trzeba było usunąć sporo węzłó chłonnych ponieważ były zespolone torbielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Torbielek

Też miałam usuwana torbie boczny szyi. Też radzę tobie usunąć bo predzej czy później i tak będzie trzeba to zrobić a czym predzej to lepiej:) operacja trwała około 4 godzin. Po wybudzeniu nie było tak źle :) teraz jest już ponad rok po operacji i wszystko jest ok a blizny prawie nie widać bo cieli mnie na zgieciu:) daj znać jak będziesz już po:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×