Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po nawykowym zwichnięciu rzepki


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) borykam się z problemem jak w temacie od jakiś 12 lat.nie jestem sportowcem i nie wiadomo skąd to schorzenie u mnie się wzięło*/ poczatki byly takie jak u kazdego , przeskakiwało sporadycznie a,że byłam mala to nie widziałam w tym nic złego bo moja rzepka przeskakiwała przy zgiętym kolanie do 90 stopni pod wpływem napiętych mięśni a gdy je rozluźniałam *wskakiwała*na swoje miejsce.Ćwiczyłam z tym na wuefie , jeździłam na rowerze itd i nie było problemu ani bólu do momentu gdy zaczęłam się przewracać.Odwiedziłam miejscowy szpital na ortopeda powiedział ,ze nie spotkał się z czymś takim i wysłał mnie do kliniki ortopedii w Łodzi, i tu właśnie zaczynają się schody.Jestem już po 5 operacjach typu jakieś: skracania wiązadeł , plastyka rzepki , marszczenie troczków , przeniesienie guzowatości piszczelowej + śruby .Niestety wszystkie te zabiegi nie przyniosły najmniejszego efektu bo jest gorzej a w dodatku wystąpił do tego po tych zabiegach zanik mięśnia czworogłowego .Dwa lata temu dostałam kolejne skierowanie na operacje ale ,że zaszłam w ciąże to z niego nie skorzystałam zresztą może to i lepiej . Nosiłam jakieś ortezy , stabilizatory ale niestety wszystko na nic. Teraz moja noga jest w takim stanie ze przejście kilometra sprawia mi ogromny ból od łydki do samego uda, zresztą podobnie jest chodząc po schodach , klękaniu czy kucaniu. A kucając dziś przeszedł mnie straszny ból obok piszczela i zaczynam się zastanawiać nad kolejna konsultacja lekarska bo z dnia na dzień jest coraz gorzej :( Jeśli macie namiary na jakieś dobre kliniki bądź tez naprawdę dobrych specjalistów to była bym bardzo wdzięczna .Z góry dziękuje za odpowiedź. misiaczekkamilka@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×