Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tępy ból w kolanie przy zginaniu i prostowaniu


Gość Greta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od mniej więcej 2 dni mam tępy ból w kolanie. Tak na oko jest to między rzepką a głową przyśrodkową mięśnia czworogłowego. Dopiero gdy uciskam palcem w tym miejscu to mogę wyczuć źródło bólu. Najgorzej jest przy zginaniu kolana i prostowaniu. Szczerze mówiąc ból pojawił się znikąd, nigdzie się nie uderzyłam, nie miałam żadnego urazu. Czy ktoś wie co to może być? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc bo czuję straszny dyskomfort i źle mi siedzieć, nie wspominając o wchodzeniu po schodach, a ból cały czas się nasila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co może być przyczyną bólu , najlepiej udać sie jak najszybciej do ortopedy . Najlepiej wyciągnąc od lekarza skierowanie na usg , gdyż to jest najdokładniejsze badanie , które pozwoli stwierdzić co dzieję się z twoim kolanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłam RTG. Szczerze mówiąc niby nic na nim nie widać, ale ja się nie znam. Jutro mam wizytę u ortopedy. Dzisiaj jest gorzej, ledwo z łóżka wstałam. Ze zgięciem nogi jeszcze jest w miarę, ale jak chcę wyprostować to mam uczucie jakby mi staw na to nie pozwalał, przy tym strasznie mnie coś obciera. Pojawiła się mała opuchlizna, chyba nawet taka galaretowata. Smaruję Olfenem ale nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wizycie u ortopedy. Na prześwietleniu nic zbytnio nie widać, ale zbadał mnie dokładnie i ma podejrzenie zespołu fałdu przyśrodkowego błony maziowej, czyli chondromalacja rzepki. Kazał mi zrobić USG, więc poszłam od razu ale niestety nic nie widać... Możliwe, że to jest jakoś pod rzepką. Na początek zalecił mi brać Arthron Complex, do tego pójść na laser, pole magnetyczne i jakieś UP (nie mogę rozczytać). Jak to nic nie pomoże to rezonans kolana i możliwe, że operacja czy tam artroskopia (ale to już ostateczność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Greto, miałam bardzo podobny problem. Od razu mówię , że jeśli nie ma Pani dobrego żolądka to nie radze brać tych leków. Mnie także faszerowali takimi lekami + naświetlania+12 tyg. rehabilitacji i nic to nie dało. Dostałam później zastrzyki synocrom i nie bolało przez 3 miesiące. Kolano teraz jeszcze bardziej mnie boli niż wcześniej.Faktycznie bólu nie czułam po zastrzykach ale jak niedawno poszłam do lekarza to okazało się że choroba postępuje co raz szybciej. Lepiej od razu iść na rezonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lutego mam wizytę u ortopedy (innego), który powinien mi dać skierowanie na te zabiegi. Ale czy da to zobaczymy. Każdy pewnie będzie miał inne zdanie na ten temat... Z żołądkiem nigdy nie miałam problemów. Najwyżej będę uważać na te leki. Chciałabym jak najszybciej pójść na ten rezonans ale jest strasznie drogi :( nie sztuką jest dać zastrzyki przeciwbólowe i chodzić *normalnie*, gdzie choroba jeszcze szybciej postępuje bo nic się nie czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, dlatego piszę żeby Panią uprzedzić. Lepiej od razu iść na rezonans niż wydać dużo pieniędzy naleki po których bardzo dużo osób ma problemy z żołądkiem( ja mimo zdrowego żołądka i mojego wieku 19 lat miałam okropne skutki uboczne) a później dopiero jak okaże się że leczenie to nie przyniosło skutków wydać kolejne pieniądze na rezonans. Niestety z tego co mi mówili lekarze chondromalacji nie da się cofnąć- można ulżyć w bólu ale choroba postępuje tak czy siak. Więc podtrzymuje swoje zdanie- leki nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Pani, mam 21 lat :) mi każda osoba mówi co innego. Jedni mówią, żebym szła jeszcze raz do ortopedy, drudzy że do chirurga, a jeszcze inni że do fizjoterapeuty. Szczerze mówiąc nie mam jakiś sporych nadziei na to, że mi nawet laser czy pole magnetyczne pomoże... jeżeli chondromalacja jest chorobą, która postępuje to bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, będę jakoś próbować. Najdziwniejsze jest to, że dzisiaj ból nagle zniknął. A jeszcze wczoraj nie mogłam chodzić... zostało tylko chrupanie w kolanie (wyczuwalne przy przyłożeniu dłoni) i za każdym razem jak prostuję to mi strzela. To normalne, że tak nagle *przeszło* z dnia na dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×