Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod skórą na udzie a odchudzanie


Gość Iza z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iza z Warszawy

Dzień dobry Panie doktorze. Dwa lata temu wyczułam u siebie guzek czy też zgrubienie na udzie pod skórą. Jest niewidoczny tylko wyczuwalny palcami. Jest raczej bardziej płaski niż okrągły. Jego wielkość to ok. 1 cm. Bardzo się boję, bo nie wiem co to jest. Guzek nie boli. Od jakiegoś czasu tj. od kiedy zaczęłam się odchudzać, mam też inne objawy tj. potliwość rąk i nóg, szybkie bicie serca, osłabienie organizmu, chce mi się spać i nie mam na nic siły, a mam 26 lat. Robiłam badanie tarczycy TSH w normie. W młodości chorowałam na nadczynność, oprócz tego mam tak jakby problemy z koncentracją, zawroty i bóle głowy. Schudłam 12 kg przez pół roku. Badań nie robiłam od 6 lat jak urodziłam dziecko. Jestem przerażona, bo nie mogę normalnie funkcjonować. Nie mogę normalnie pracować, mam wrażenie, że zaraz zemdleję, a ręce mam cały czas spocone. Nigdy tak się nie czułam. Czy ja umieram? Czy to rak? Ja wbiłam sobie do głowy, że to rak i umrę, a moje dziecko zostanie same. Bardzo proszę o pomoc, bo ja boję się iść do lekarza i usłyszeć diagnozę. Czekam na szybką odpowiedź. Z wyrazami szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzek na udzie to zapewne łagodna zmiana typu tłuszczaka lub włókniaka. Trzeba skonsultować się z chirurgiem, który Panią zbada i określi prawdopodobnie czym ten guzek jest. Najlepiej taki guzek usunąć w znieczuleniu miejscowym i poddać badaniu histopatologicznemu. Wtedy będzie Pani miała na 100% pewność co to jest. Objawy ogólne jakie Pani opisuje zapewne spowodowane są dietą stosowaną w czasie odchudzania, nie zaś procesem nowotworowym. Proszę powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych przez pewien czas, najlepiej na około miesiąc, oczywiście z zachowaniem rozsądku dietetycznego i zobaczy Pani czy objawy miną. Jeśli nie miną należy udać się z tym problemem do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×