Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból i opuchlizna jądra po próbie odsysania płynu


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W związku z tym, że w mosznie mam nieco płynu, postanowiłem z tym pojechać do urologa. Lekarz stwierdził, że trochę go jest i jeżeli mi jego obecność sprawia dyskomfort, to może igłą go odessać. Zgodziłem się. Urolog nie mógł za bardzo się wkłuć, gdyż płynu nie było aż tak sporo, a ja przy tym wkłuciu odczuwałem silny ból. Lekarz wkłuwał się nad jądrem, ale prawdopodobnie wkłuł się nie tam, gdzie powinien (stąd ten silny ból). Po pewnym czasie zrezygnowałem, bo nie byłem już w stanie tego znieść (po wstaniu omal nie zemdlałem). Jądro (lub jego okolice) napuchło i bardzo bolało nie tylko przy dotyku, ale zwłaszcza przy siedzeniu, nie mogłem też normalnie chodzić (zupełnie tak, gdyby mnie ktoś mocno tam uderzył). Wziąłem ketonal, ale lekarz przepisał mi jeszcze Amoksiklav (przeciwzapalny). Brałem ten drugi przez 5 dni 2x dziennie. Dzisiaj mija tydzień od tamtego momentu, wczoraj przestałem brać Amoksiklav, a wciąż odczuwam lekki ból ale nie zawsze (boli przy dotykaniu i zależy jak usiądę, gdy np. leżę to jest w porządku). Obrzęk już zszedł, jądro wygląda raczej normalnie, ale wyczuwalnie te *żyłki* nad jądrem właśnie bolą przy dotyku, wydają się też lekko opuchnięte, a także nad jądrem to co znajduje się na jądrze też boli zwłaszcza przy sprawdzeniu dotykiem. Kiedy zaboli, to wtedy odczuwał ból zdaje się promieniować do okolic brzucha (takie wrażenie jakby mnie lekko *mdliło*). Moje pytania. Czy jest możliwość jakiegoś uszkodzenia tamtych miejsc? Co mogło zostać nakłute i czy to powinno tak długo dolegać? Co z wstrzemięźliwością od seksu? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×