Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie żyły odpiszczelowej i żylaków


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałam usuwaną żyłę odpiszczelową prawą i usunięte żylaki prawej kończyny dolnej.Zabieg przeprowadzony był w narkozie, jednak już po południu byłam w domu. Mam kilka (chyba) szwów w pachwinie zasłoniętych opatrunkiem i cztery cięcia z pojedynczymi szwami trzy na udzie i jedno na łydce. Wczoraj dokuczała ma rana w pachwinie, ale dziś już tylko czuję, że coś tam było robione. Cięcia pojedyncze nie bolą mnie prawie wcale. Chciałabym zapytać, kiedy będę mogła wziąć prysznic, czy wolno mi te szwy zmoczyć i co z zaklejoną pachwiną? Ponadto mam problem z zsuwającym się podczas chodzenia bandażem. Czy mogę sobie kupić rajstopy uciskowe? Czy to jest *standard*, czy powinien o tym zdecydować lekarz na wizycie kontrolnej? I jeszcze jeden problem... Jutro rano mam wizytę kontrolną. Powinnam pojechać autobusem z przesiadką - mogę? Czy lepiej zdecydować się na prowadzenie auta - droga wtedy zajmuje około kwadransa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem juz po operacji usuniecia zyly i zylakow. Podobnie jak Pani szybko wrocilam do domu.Data wizyty kontrolnej byla zaznaczona na wypisie i nie byla na pewno zaraz na drugi dzien tylko kilka dni po zabiegu. Wszystko o co P.sie pyta dowiedzialam sie przed wyjsciem do domu od lekarza lub pielegniarki.Sama zmienialam opatrunki 2 razy dziennie-rano i wieczorem,uwazac podczas mycia ,zeby nie zamoczyc opatrunkow.Umnie nie bylo potrzeby zakladania ponczoch uciskowych.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi nie powinno się myć przez tydzień aż do zdięcia szwów.W bandażach należy chodzić noga powinna być zabandażowana od stopy aż po pachwinę .Najlepszym bandażem jest codoban on dobrze się trzyma na nodze.Pończochy można zakłożyć ale po zdjęciu szwów i to o mocnym ucisku.Lekarz powinien Panią o tym wszystkim poinformować po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wskazówki. Codoban faktycznie lepiej się trzyma nogi, niż zwykła opaska elastyczna. Na kontroli byłam dwa dni po zabiegu - chodziło tylko o zmianę opatrunków. A nogę już mogę myć w letniej wodzie, z założonymi opatrunkami, które zaraz po szybkim prysznicu mam zmienić na suche. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po zabiegu usunięcia żylaków prawej nogi,mineło 8 miesięcy od jakiegoś czasu zaczyna ona boleć najbardziej w pachwinie.czy jest to coś złego?biore tabletki Polokard.prosze o pomoc co dalej robić?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy juz bym nie poszla na operacje zylakow przezylam to dwa razy na tej samej nodze i ponoc kwalifikuje sie ona do trzeciej operacji a druga noga tez jest do operacji ! to sa eksperymenty a nie pomoc i ulga * operacja zylakow to jest bzdura !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy w 2 tygodniu po zabiegu, zakończeniu zastrzyków w brzuch, można stosować w celu wzmocnienie żyłek tabletki, jak np. cyklo3fort? Chcę żeby się wszystko lepiej goiło ale czy sobie tym nie zaszkodzę? Czy po zdjęciu szwów na kostce może zacząć sączyć się ropa? Do czasu ich usunięcia szycie wyglądało ładnie. Po zdjęciu pojawił się obrzęk i bolesność na kostce, czerwony kolor rany. Przykładałam opatrunek z borasolem, opuchlizna zmalał ale pojawiła się niewielka ilość ropy na opatrunku. Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam miesiąc temu usunieta odstrzałkową żyłę .Przed zabiegiem bol stopy malutkie owrzodzenie goleni lewej stopy zaczerwieniona ,i jakis wyciek spod skóry. ,na stopie od wewnątrz. P o zabiegu zaczerwienienie jakby sie zmniejszało, obecnie znowu zaczerwieniona lekko opuchnieta stopai jakis wyciek spod skory na stopie ,jak woda wyglada .Jestem załamana .Najgorsze jest to że zadnymi masciami nie mogę smarowac ,jak smaruje nawet mascia antybiotykową,ktorą zapisał mi lekarz ,zaraz bardziej robi sie czerwona i az opatrunek sztywny .Nie wiem gdzie szukac pomocy byłam u dwoch lekarzy ,nawet u dermatologa ,kilku dniwa poprawa i znowu to samo.Może tu uzyskam jakąmś podpowiedz ,za którą ,Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 tyg. po operacji żylaków lewej nogi. Ranki zagoiły sie ładnie, ale mimo iz zgodnie z przepisami nosze pończochy, w kilku miejscach mam jakies zgrubienie i o dziwo, jakby częściowo żylak nadal był, nie taki rażąco wypukły jak kiedys, ale jest. Czy to sie jeszcze wchłonie? z góry dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cesarskim cięciu miałam nie gojącą się ranę , antybiotyki nie pomagały. W końcu lekarz wręczył mi kostkę szarego mydła i kazał nim przemywać ranę . Po trzech dniach przestała się sączyć ropa , a po tygodniu rany były różowiutkie i miękkie .Tę samą kurację zastosowałam gdy silnie rozcięłam sobie rękę , moczyłam ranę w letnim roztworze z szarego mydła , efekt zaskoczył nawet niedowiarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 13:24, Gość Beata napisał:

Krysiu a gdzie robiłaś zabieg? Wszyscy mi polecają doktora Wojciecha Rybaka. Robię rekonesans czy rzeczywiście warto? 🙂

Beata - ja zabieg robiłam również u doktora Wojciecha Rybaka we Wrocławiu. Jestem bardzo zadowolona. Jestem 6 miesięcy po zabiegu i mam wrażenie jakbym nigdy nie miała problemów z żylakami. Taki młody a taki zdolny. Poza tym bardzo fajna rzecz, że przez rok jesteś pod ich (tzn. kliniki)  bezpłatną opieką jeśli chodzi o kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama miałam duży problem z żylakami, ale postanowiłam w końcu zapisać się do Olmedical na ich usunięcie. Zostałam bardzo dobrze przygotowana do zabiegu, wszystko miałam bardzo dokładnie wyjaśnione i przede wszystkim cały zabieg odbył się bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Pan doktor Miłosz Bednarczyk stanął na wysokości zadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×